FK Pardubice - Bohemians Praha 1905

Vytisknout

FK PARDUBICE - BOHEMIANS PRAHA 1905

0:1 (0:1)

Sobota 22.07.2023, 15:00 hodin • CFIG Arena - Pardubice • FORTUNA:LIGA (2023/2024) • 1. kolo

Branky: 5. Hůlka

ŽK: 72. Krobot - 17. Matoušek, 64. Köstl

ČK: 68. Matoušek

Rozhodčí: Batík - Paták, Pospíšil (Křepský)

12 Z Kovařík Jan 4

• Fotbalisté pražských Bohemians 1905 zvítězili v prvním ligovém kole v Pardubicích 1:0. Výhru čtvrtého celku minulé sezony zařídil už v páté minutě stoper Lukáš Hůlka. Od 68. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného střídajícího záložníka Jakuba Matouška. "Klokani" se ideálně naladili na čtvrteční úvodní duel 2. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti lídra norské ligy Bodö/Glimt.

Týmy se v nejvyšší soutěži poprvé utkaly na jiném stadionu než v Ďolíčku, kde Pardubice měly dvě a půl sezony domácí azyl. V brance východočeského celku si ligový debut odbyl Kinský, na postu stopera zase Halinský.

Už ve třetí minutě domácí kapitán Hlavatý pronikl do vápna, jenže střela mu nevyšla. V páté minutě se prosadili hosté, když Hybšův centr z rohového kopu usměrnil do sítě hlavičkující Hůlka. Stoper Pražanů skóroval ve druhém z posledních tří ligových duelů.

Pardubice, které v uplynulém ročníku zachránily prvoligovou příslušnost až v baráži s Příbramí, málem odpověděly, ale Pikulovu střelu vytáhl brankář Reichl na roh. Východočeši nesrovnali ani v 25. minutě po velkém závaru na brankové čáře, kdy ani na několik pokusů nepřekonali hostujícího gólmana. Situaci ještě přezkoumával videorozhodčí, míč ale podle něj brankovou čáru nepřekročil. Neuspěli ani Tischler s Ichou, oba zamířili jen doprostřed branky.

Po čase o sobě dali vědět i Vršovičtí, Hůlkovu skákavou hlavičku vytáhl Kinský na roh. V závěru úvodního dějství pardubický gólman vyškrábl Jánošovu střelu zpoza vápna mimo tři tyče.

Pět minut po přestávce se dostal do šestnáctky Köstl, ale Kinského neprostřelil. Srovnání měl na dosah Pikul, jenže po zemi zamířil vedle. O chvíli později netrefil branku po prudké ráně Helešic. Následně si Reichl poradil i s tvrdou střelou z pravé strany.

V 68. minutě se pardubický Jakub Matoušek nedohodl se spoluhráčem Helešicem a hostující Jan Matoušek se mohl dostat do úniku. Zastavil ho však jeho pardubický jmenovec, který byl po pouhých sedmi minutách na hřišti vyloučen. Premiéra v pardubickém dresu se mu nepovedla, Východočeši jeho příchod na roční hostování z Olomouce oznámili teprve ve středu.

Pojistku na triumfu Pražanů mohl přidat Jan Matoušek, po samostatném úniku dokonce prostřelil Kinského, ale domácí brankář balon doběhl. V závěru duelu nastoupil záložník Bohemians Kovařík, jenž si připsal 350. start v lize. V nastavení měl blízko střídající Zlatohlávek ke srovnání, před brankou však nedosáhl na Hlavatého centr.

"Klokani", kteří se v evropských pohárech představí po 36 letech, zdolali Východočechy v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a opět bez inkasovaného gólu.

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): "Zápas jsme nezvládli, takže jasné zklamání. Příležitosti na branku byly, ale selhali jsme ve finální fázi. Nerad se bavím o štěstí, ale trochu chybělo. Krobi (Krobot) to tam měl jasně dané, ale blbě to trefil. Hrozně mě mrzí gól ze standardní situace, můžeme se na to připravit. Na druhou stranu se mi určitě líbila reakce našeho týmu, že netrvalo dlouho a po gólu našel svůj rytmus. Do poločasu jsme hráli velmi dobře, bohužel tomu chyběl jen gól. Z těch šancí žádný nedat je špatně. Kluci, kteří hráli poprvé, to zvládli velmi dobře. Věřím, že to bude pokračovat. Potřebujeme v sobotu porazit Jablonec."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Určitě jsme spokojenější se třemi body než s předvedenou hrou. Do utkání jsme vstoupili dobře, vstřelili jsme branku a 20 minut jsme utkání kontrolovali. Domácí byli zaskočeni. Pak jsme udělali hloupý roh, z něhož zahrozili velkou šancí. Tím se děj prvního poločasu úplně překlopil. Domácí nabrali víru, že by s tím mohli něco udělat. Začali být nebezpeční a přežili jsme několik závarů. Po rohu to tam skákalo na brankové čáře, bylo to hodně se štěstím. Zbylých 25 minut prvního poločasu byly Pardubice lepším, nebezpečnějším týmem. Odolávali jsme s vypětím všech sil. V úvodu druhého poločasu jsme byli lepší, domácí jsme přitlačili. Je škoda, že jsme nevstřelili druhou branku, která by zápas zlomila. Takové šance je třeba proměňovat, protože si pak ušetříte nervózní konce. V závěru jsme přežili velkou šanci v malém vápně. Když soupeř hraje v deseti, tak bychom si to měli pohlídat, to mi vadí.Když se na to podívám objektivně, bylo to spíš remízové utkání. Chápu, že domácí jsou zklamaní. Víme, že náš výkon měl k dokonalosti daleko."

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice

Vytisknout

BOHEMIANS PRAHA 1905 - FK TEPLICE

1:2 (0:1)

Neděle 30.07.2023, 15:00 hodin • Městský stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • FORTUNA:LIGA (2022/2023) • 2. kolo

Branky: 90. Puškáč - 43. Trubač, 59. Jukl

V 83. minutě neproměnil pokutový kop Puškáč!

14 Ú Vachoušek Tadeáš 1

• Fotbalisté Bohemians Praha 1905 ve druhém kole FORTUNA:LIGY nečekaně doma podlehli Teplicím 1:2. Severočechy poslal v závěru první půle do vedení Daniel Trubač, po téměř hodině hry zvýšil Robert Jukl. Následně David Puškáč z penalty přestřelil, snížit se mu povedlo až ve čtvrté minutě nastavení.

Tepličtí navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Plzní a prožívají nejlepší start do sezony od ročníku 2007/08, kdy vyhráli dokonce prvních pět kol. "Klokani" se nedokázali úspěšně naladit na čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, na jehož půdě v tomto týdnu prohráli 0:3. Severočeši zvítězili ve FORTUNA:LIZE na stadionu Bohemians po čtyřech porážkách.

Jako první zahrozili v 10. minutě Tepličtí, Trubačova přízemní rána zpoza šestnáctky ale skončila vedle. Domácí o sobě dali vědět až po téměř 20 minutách hry. Hůlka, který v minulém kole rozhodl o výhře Pražanů 1:0 v Pardubicích, zamířil hlavičkou po Hrubého centru mimo tři tyče. Poté teplický záložník Urbanec našel ve vápně Gninga a pokus senegalského útočníka vyškrábl brankář Reichl na roh.

Severočeši se prosadili v závěru prvního poločasu po rychlém brejku. Gning ve 43. minutě přihrál před branku na Trubače, jenž napoprvé Reichla nepřekonal, ale z dorážky už ano. Šestadvacetiletý záložník vstřelil i druhý gól svého týmu v sezoně. Tři branky do sítě jednoho mužstva ve FORTUNA:LIZE dal vedle Bohemians už jen Ostravě.

Domácí trenér Veselý poslal do druhého poločasu záložníky Dostála a Berana, v 59. minutě se však opět prosadili hosté. Kovařík přišel u postranní čáry o míč, Fila nahrál Juklovi a ten z úhlu propálil Reichla. Teplický záložník skóroval ve FORTUNA:LIZE poprvé od loňského září.

Bohemians mohli snížit v 83. minutě, kdy se po Marečkově faulu na střídajícího Kozáka postavil k pokutovému kopu Puškáč, jenže přestřelil. Kontaktní branku vstřelil až v nastavení, kdy za Grigara dorazil hlavičku střídajícího Necida. Srovnat už "Klokani" nestihli a ve FORTUNA:LIZE podlehli Teplicím po dvou výhrách.

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "První poločas byl vyrovnaný, hodně se bojovalo o střed hřiště a šance nebyly ani na jedné straně hřiště. První půle směřovala na remízového konce, ale inkasovali jsme hloupou branku a znovu chvilku před poločasovou přestávkou. Blbě jsme kopli standardní situaci a z protiútoku inkasovali. Zápas se tím pro nás úplně změnil, naopak zapadl do scénáře hostům. Do druhé půle jsme provedli nějaké změny. Některé byly i plánované, potřebovali jsme rozložit síly. Nevstoupili jsme do druhé půle špatně. Chtěli jsme být trpěliví a držet se na distanc jedné branky. Bohužel vlastní chybou jsme Teplicím nabídli šanci, jíž nepohrdli. Povedlo se nám ještě si vytvořit nějaké šance, ale bohužel bez úspěchu. Rozhodně není v pořádku, že inkasujeme góly v závěru poločasů."

Zdenko Frťala (trenér FK Teplice): "Vytvořili jsme si několik gólových příležitostí. Nehráli jsme beton, ale opravdu jsme byli nebezpeční. Některé situace bychom mohli vyřešit ještě líp. Vítězství je pro nás velmi cenné, vážíme si ho. Je to krásné, vstup do ligy se nám povedl."

FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905

Vytisknout

FC SLOVAN LIBEREC - BOHEMIANS PRAHA 1905

0:1 (0:0)

Neděle 06.08.2023, 15:00 hodin • Stadion U Nisy - Liberec • FORTUNA:LIGA (2023/2024) • 3. kolo

Branky: 90. Kozák

V 59. minutě neproměnil pokutový kop Tupta!

ŽK: 44. Doumbia, 54. Ghali - 29. Matoušek, 39. Hůlka, 66. Beran

Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf (Hocek)

20 Ú Kozák Matyáš 12

• Fotbalisté Bohemians zvítězili ve 3. kole FORTUNA:LIGY v Liberci 1:0. Vítězný gól vstřelil v nastavení střídající Matyáš Kozák. Blízko ke změně skóre byl domácí Lubomír Tupta, ale v 59. minutě neproměnil penaltu. Slovan utrpěl první prohru v ligové sezoně. Hosté, kteří ve čtvrtek vypadli ve 2. předkole Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, zvítězili po třech soutěžních porážkách a v ročníku nejvyšší soutěže vyhráli i druhý venkovní zápas.

Trenér Pražanů Jaroslav Veselý udělal ve srovnání se čtvrteční prohrou 2:4 v domácí odvetě s Bodö/Glimt dvě změny: do středu zálohy se vrátili Jindřišek a Hrubý místo Hály a Kovaříka. V osvědčené liberecké sestavě Fukalu nahradil Mikula, ale už po čtvrthodině musel místo zraněného obránce Plechatého nastoupit Prebsl.

Za celý první poločas se diváci nedočkali ani na jedné straně střely na branku. Hra na deštěm smáčeném trávníku byla rozkouskovaná fauly a častým ošetřováním hráčů. Jedinou vážnější šanci měl v sedmé minutě Tupta, který se řítil na branku Pražanů, ale zamířil vedle. V nastaveném čase prvního dějství hlavičkoval Puškáč v dobré pozici nad libereckou branku, jenže ve výskoku si poranil koleno a do druhého dějství už nenastoupil.

Druhý poločas byl nesrovnatelně rušnější. Hned po změně stran propadl centr hostů až k volnému Matouškovi, pár kroků před libereckou brankou se však odrazil od jeho hrudi přímo do náruče brankáře Vliegena. Na druhé straně po Frýdkově rohovém kopu trefil Kulenovič hlavičkou jen boční síť.

V 57. minutě proklouzl Frýdek mezi dvěma protihráči do šestnáctky, Hrubý mu pomohl na zem a rozhodčí Szikszay bez váhání ukázal na penaltový puntík. Tupta sice zamířil k tyči, ale Reichl tam byl včas. Gólman Bohemians pak svůj tým podržel i tváří v tvář střídajícímu Rabušicovi a podruhé v ligové sezoně udržel čisté konto.

Šance měli i hosté. Bývalý hráč Severočechů Matoušek předvedl velké sólo z poloviny hřiště, ale v koncovce vysoko přestřelil. Vzápětí nebezpečně vypálil kapitán Jindřišek, ale tečovaná střela skončila vedle branky.

Rozhodnutí padlo až po vypršení normální hrací doby. Po rohovém kopu vrátil přetažený míč Křapka před branku a Kozák tvrdou střelou k tyči nedal Vliegenovi šanci. Střelec, který je ve Vršovicích na hostování ze Sparty, ještě na jaře oblékal dres Liberce, a tak premiérový gól v ročníku nejvyšší soutěže ani nijak zvlášť neslavil. Zato jeho spoluhráči měli dvojnásobnou radost, neboť se jim povedlo pod Ještědem vyhrát v lize podruhé za sebou.

Luboš Kozel (trenér FC Slovan Liberec): "Jsem zklamaný a naštvaný, protože to byla úplně zbytečná porážka. První poločas to byl vyloženě boj, hodně soubojů bez šancí. Ve druhém poločase jsme měli dvě vyložené šance a penaltu, ale neproměnili jsme ji, což byl důležitý bod utkání. Pak Bohemka z nákopů vytěžila několik standardek. Jen hloupé mužstvo si nechá dát gól opakovaně v poslední minutě, opět neubráníme standardku, jako se nám to stalo už v Boleslavi. Dvě individuální chyby v závěru nás připravily o bod."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Pro nás jsou to strašně důležité body. V Liberci se snadno nevyhrává, měli jsme po jejich zápasech respekt. Bral bych i bod po tom těžkém období, které máme za sebou. Ve druhém poločase měla obě mužstva dvě velké šance. Přežili jsme penaltu, což domácí dostalo pod deku. Domácí se pak hnali za vítězstvím a trochu zapomněli na defenzivu. Měli jsme štěstí, ty tři body nám pomohou, abychom se uklidnili. Na to, jaký byl terén, se diváci nenudili."

ČK: 86. Cicilia

Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Machač (Szikszay)

4 O Srubek Jaromír 25

• Fotbalisté Bohemians 1905 podlehli ve čtvrtém ligovém kole Slovácku 0:1 a doma prohráli i třetí soutěžní utkání v sezoně, z toho druhé v nejvyšší soutěži. Vítězství hostům zajistil v nastavení prvního poločasu Stanislav Hofmann. Mužstvo z Uherského Hradiště, které v 86. minutě oslabil vyloučením střídající útočník Rigino Cicilia, vyhrálo po dvou kolech a venku v lize po pěti zápasech.

V deváté minutě se prodral do zakončení domácí záložník Dostál, zamířil však vedle. Následně se Pražané snažili prosadit po rychlém brejku, jenže Puškáč po Dostálově centru svůj 100. ligový start za Bohemians gólem neoslavil, jelikož hlavičkoval mimo branku. Na druhé straně se Korejec Kim Sung-pin prokličkoval ve vápně ke střele, kterou ale obrana Bohemians srazila na roh. Z úhlu poté zkusil štěstí Petržela, jenže vyběhnutého domácího gólmana Reichla nepřekonal.

Po standardní situaci ve 24. minutě málem Vršovičtí skórovali, ale Jindřiškovu ránu zblízka zblokoval jeden z bránících protihráčů a následnou Hůlkovu střelu brankář Heča vyrazil. Po téměř půlhodině hry Matoušek z otočky zamířil vedle.

Ve 33. minutě rozhodčí Pechanec kvůli pyrotechnice z domácího "kotle" nakrátko přerušil utkání. Další šanci měli hosté, Kim Sung-pin ale na Reichla nevyzrál a obranu "Klokanů" neprostřelil z dorážky ani Vecheta. V závěru první půle se hlavami srazili spoluhráči Kim Sung-pin a Reinberk, druhý jmenovaný musel být odnesen na nosítkách a nahradil ho Sinjavskij.

Tým z Uherského Hradiště udeřil ve třetí minutě nastavení. Reichl ještě vyrazil Kalabiškovu ránu z vápna, na Hofmannovu dorážku už ale nestačil. Třiatřicetiletý obránce zaznamenal první gól v sezoně a celkově 20. v ligové kariéře.

Po téměř hodině hry vypálil z dálky Köstl, ale Heča balon vyrazil. Domácí se snažili vyrovnat, hostující defenziva jim však výraznější příležitost nedovolila. V 78. minutě střídající Juroška upláchl Köstlovi a běžel sám na Reichla, jenže pokus o kličku mu nevyšel.

V 85. minutě střídající Cicilia udeřil do obličeje Křapku a sudí Pechanec po zásahu videorozhodčícho a přezkoumání situace na monitoru hostujícího útočníka vyloučil. Nizozemský hráč obdržel v české lize druhou červenou kartu.

Bohemians bleskově srovnali, Kovaříkův gól však kvůli ofsajdu neplatil. Poté Juroška po souboji s Hybšem upadl ve vápně Bohemians a Pechanec odpískal pro Slovácko penaltu. Po další intervenci VARu a zhlédnutí opakovaných záběrů ji ale odvolal. V osmiminutovém nastavení vypálil z dálky Dostál a Heča jeho střelu nadvakrát zkrotil, Hůlkova rána zase skončila těsně vedle.

Bohemians po soubojích s Teplicemi a norským týmem Bodö/Glimt ve 2. předkole Evropské konferenční ligy, které hostili na Letné, nezvládli ani třetí domácí soutěžní duel v ročníku. Svěřenci trenéra Jaroslava Veselého v posledních sedmi zápasech nejvyšší soutěže střídají vítězství a porážku. Oba venkovní duely v ligové sezoně přitom vyhráli. Slovácko zdolalo "Klokany" v nejvyšší soutěži po třech utkáních.

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Utkání zapadlo do koloritu vzájemných zápasů z poslední doby. Týmy jsou na sebe dobře připravené, umí si eliminovat přednosti. Dost často to je o jedné brance a dost často ze standardky, tohle všechno se naplnilo. Nejzásadnější věcí je první gól, který je v zápasech hodně určující. Inkasujeme v nastavení z dobře udělaného signálu, ale naprosto řešitelného. Ještě pochopím, že soupeř dobře udělá signál, ale proč nedobíháme k vlastnímu gólmanovi, nepochopím. Problém vidím v ofenzivní složce. Máme za poločas tři velké šance, tam se to lámalo. My jsme měli vstřelit první branku. Ve druhé půli jsme si nebyli schopni vytvořit tlak. Utkání by víc slušela remíza, ale když jsme gól nevstřelili a soupeř ano, těžko můžeme chtít bodovat."

Martin Svědík (trenér 1. FC Slovácko): "Obě mužstva si v první půli vytvořila šance. Vybočilo to z rázu našich vzájemných utkáních, v nichž je to většinou tak, že jsou hodně vyrovnaná a s minimem šancí. Hrozili jsme po kombinaci, Bohemka po rychlých protiútocích. Bylo důležité, že jsme v závěru poločasu skórovali ze standardní situace, nakonec se to ukázalo jako rozhodující gól. Konečně jsme si pomohli standardkou. Druhý poločas jsme nezačali dobře, Bohemka nás zatlačila, ale bez závažnější akce. Po prostřídání, když přišli Holzer s Juroškou, se hra vyrovnala a měli jsme šance Ciciliou nebo Juroškou. Je to škoda, taková šance na 2:0 by se měla dát, už by to bylo klidnější. Juroškův neproměněný nájezd a Ciciliovo vyloučení mohly utkání hodně ovlivnit, naštěstí mužstvo pracovalo v defenzivě spolehlivě. Všechno, co tam bylo, odvrátilo. Cením si toho, protože v minulém utkání jsme hráli velice dobře, ale nebyly z toho žádné body. Chtěli jsme si vzít body zpátky, což se nám podařilo. Je to pro nás velmi důležité a cenné vítězství."

SK Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905

Vytisknout

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE - BOHEMIANS PRAHA 1905

3:0 (1:0)

Neděle 20.08.2023, 15:00 hodin • Fotbalový stadion Střelecký ostrov - České Budějovice • FORTUNA:LIGA (2023/2024) • 5. kolo

37 Ú Necid Tomáš 13

• Fotbalisté Českých Budějovic v pátém kole FORTUNA:LIGY porazili Bohemians 1905 3:0. První dva góly Jihočechů padly po rozích, v nastaveném čase první půle se prosadil hlavou Qadri Adediran, v úvodu druhé části pak tečoval střelu Jana Suchana Lukáš Havel. V závěru přidal třetí gól Pavel Osmančík. České Budějovice poprvé v sezoně FORTUNA:LIGY bodovaly a Zlínu přenechaly poslední místo. "Klokani" prohráli druhé kolo po sobě a třetí z posledních čtyř a jsou desátí.

Téměř celý první poločas se hrálo opatrně a bez šancí. Oba celky se zaměřily především na to, aby neudělaly chybu. Až těsně před přestávkou mohli udeřit hosté. Po dlouhém pasu z levé strany se do míče opřel Köstl a z úhlu těsně minul branku.

V nastaveném čase první části se dostali k sérii tří rohů Jihočeši. První dva Bohemians odvrátili, ale při třetím pokusu se Adediran vzdálil bránící dvojici Hybš, Křapka a hlavou poprvé v sezoně FORTUNA:LIGY skóroval.

Z Českých Budějovic jako kdyby spadla nervozita a v úvodu druhého poločasu byly nebezpečnější. V 57. minutě měl na noze druhý gól Čermák, ale jeho pokus bránící hráči Bohemians zblokovali na roh. Po něm se míč dostal k Suchanovi, směr jeho střely změnil hlavou kapitán Havel, který rovněž premiérovým zásahem v ročníku FORTUNA:LIGY zvýšil na 2:0.

Bohemians se po zbytek zápasu snažili na soupeře něco vymyslet, ale pozorně hrající Dynamo nepřekvapili. V 85. minutě sice Mužík přeloboval domácího brankáře Janáčka, ale míč odvrátil Havel. V závěru utkání se ještě rýsovala dobrá příležitost pro Kozáka, jeho ránu však zablokoval střídající Skalák.

Dynamo potvrdilo vítězství v 89. minutě, kdy po přestávce Zdeňka Ondráška pohodlně přidal třetí gól střídající Osmančík, bývalý hráč Bohemians 1905. V sezoně FORTUNA:LIGY se zapsal mezi střelce podruhé.

Jihočeši zdolali ve FORTUNA:LIZE Bohemians počtvrté za sebou a doma dokonce popáté v řadě. V ligové sezoně jako poslední tým poprvé bodovali, navíc premiérově neinkasovali. Doposud přitom obdrželi ve FORTUNA:LIZE 17 branek, nejvíce ze všech mužstev. Pražané prohráli venku v lize po třech výhrách.

Marek Nikl (trenér SK Dynamo České Budějovice): "Získali jsme obrovsky důležité vítězství a tři body. Jsem moc rád za kluky, že za výhrou šli. Jsem rád, že jsme dodrželi předsevzetí, které jsme si dali před zápasem, ať se to týká disciplíny nebo taktiky. Vnímali jsme, že teď je potřeba to uhrát a nikdo nechtěl riskovat, že by se stala nějaká chybička. V porovnání s minulými domácími zápasy se Slavií a Plzní byla hra z naší strany jednodušší. I dneska jsme udělali chyby, ale dokázali jsme je napravit. Jsme moc rádi, že jsme odehráli zápas bez obdrženého gólu a navíc jsme ještě tři dali. Udělali jsme v sestavě několik změn a jsme s nimi spokojeni. Třeba v případě Martina Králika jsme viděli, že nebyl úplně v pohodě v minulých zápasech. Dnes zasáhl jako střídající hráč a zvládl to skvěle."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Pro nás se ty scénáře neustále opakují. Byl to víceméně vyrovnaný zápas v poli, který rozhodl důraz ve vápně, naše nedůslednost a nedohrávání konců poločasů. Rozhodla 45. minuta, kdy jsme nejprve nedali velkou šanci a následně u nás na druhé straně dostaneme ze třetího rohu gól. Ta první branka byla z naší strany dárek pro domácí. Navíc jsme ve druhém poločase nezvládli další standardní situaci a dostali z toho druhý gól. V minulé sezoně jsme dokázali standardní situace ubránit, ale teď se nám to nedaří. Pokud dostanete první dva góly v tak vyrovnaném zápase, těžko z toho něco uhrajeme. Možná domácí tím, v jaké byli před zápasem situaci a přitlačeni ke zdi, byli důraznější. Šli jsme do zápasu slušně namotivovaní, ale pokud vstřelíme za pět kol jeden gól ze hry, tak je to těžké. Přitom šance si vypracujeme. Není vyloučeno, že zkusíme přivést ještě jednoho dva hráče, kteří by byli schopni dávat góly."