1:5

(0:3)

BOHEMIANS PRAHA 1905

logo bohemians

Úterý 8.8.2017, 17:30 hodin • Městský fotbalový stadion U Konopiště - Benešov • MOL Cup (2017/2018) • 2. kolo

Branky: 65. Laštovka (z pen.) - 16. + 23. + 49. (z pen.) Kabajev, 45. Mašek, 74. Nečas

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM

Úterý 19.9.2017, 18:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • MOL Cup (2017/2018) • 3. kolo

Branky: 3. Luts, 104. Tetteh - 62. Vodháněl, 103. Hadaščok

Penalty proměnili: Dostál, Jindřišek, Kabajev - Tusjak, Plachý, Vodháněl, Plachý

ŽK: 61. Jirásek, 67. Hůlka - 55. Skopec, 68. Piško, 119. Štochl

Rozhodčí: Franěk - Flimmel, Černý

Diváci: 1 703

phoca thumb m 01hradec03Ještě před samotným začátkem pohárového zápasu MOL cup uctili všichni přítomní minutou ticha nedávné úmrtí bývalého fotbalisty Bohemians Vladimíra Kosa (81). Utkání začalo z pohledu zelenobílých svižně - již ve 3. minutě se z hranice šestnáctky parádně trefil k tyči estonec Luts a Bohemka brzy vedla. Minutu na to se mohl gólově prosadit i Bartek, ale brankář Beník nadvakrát střelu zlikvidoval. Ve 12. minutě přišla poslední 100% šance pro domácí v první půli, ovšem záložník Mašek trestuhodně přestřelil odkrytou svatyni hostujícího celku! Hosté se osmělili v minutě sedmnácté, kdy Janda obešel i brankáře Budinského, ale míč poslal pouze do boční sítě. To parádní trefa Filipa Haška snad z třiceti metrů postrašila domácí obecenstvo - míč totiž nakonec skončil na břevnu Budinského branky! Za zmínku také stojí bolestivé zranění Bartka po jednom ze soubojů u postranní čáry, kterého musel nuceně vystřídat Reiter již ve 35. minutě.
Do druhého poločasu nahradil vlašimského obránce Dudla útočník Vodháněl a na hře druholigového celku to bylo znát. V 54. minutě mohli hráči Bohemians děkovat brankáři Budinskému za reflexivní zákrok při střele exklokana Pavla Vyhnala. Poprvé se zažlutilo o minutu později, kdy do Jindřiška nešetrně zajel Skopec. Po hodině hry převzali iniciativu překvapivě vlašimští, jakoby klokani ztráceli síly, čehož v 63. minutě využil střídající Vodháněl, který se krásně trefil a vyrovnal na 1:1. Trenér Hašek reagoval na stav utkání střídáním autora první branky Lutse za Martina Haška a za další čtvrthodinu se na vršovickém pažitu objevil i Tetteh (za Maška). Přestože ke konci normální doby se domácí mohli gólově prosadit nakonec utkání dospělo k prodloužení 2x 15 minut.
Na hráčích v zelenobílých dresech bylo vidět odhodlání od blamáže, ovšem gólově se v prodloužení poprvé prosadili hosté - střídající Hadaščok v samostatném úniku dostal míč za zády Budinského a Buchta bohužel odkopával balón za brankovou čarou! Situace silně připomněla sporný moment v pražském ligovém derby Slavia-Sparta... O minutu později ale bylo srovnáno! To střídající Tetteh přesnou ranou k tyči rozradostněl necelé dvě tisícovky diváků v Ďolíčku. Ve druhém prodloužení stojí za zmínku nastřelené břevno Beníkovy branky (z kopačky M. Haška), ovšem utkání nakonec skončilo smírně a na řadu přišly pokutové kopy. Přestože Budinský chytil hned první penaltu Hadaščoka, hrdinou se stal vlašimský záložník Plachý, který obě penalty proměnil v postupovou radost Vlašimi! Zcela nepochopitelně totiž k rozhodujícímu pokutovému kopu ze strany Bohemians přistoupil obránce Hůlka, který přestřelil...