FK DOBROVICE

0:3

(0:2)

BOHEMIANS PRAHA 1905

Středa 29.8.2018, 17:00 hodin • Městský stadion FK Dobrovice - Dobrovice • MOL Cup (2018/2019) • 2. kolo

Branky: 24. Nečas, 40. Juliš (z pen.), 84. Záviška
 ŽK: 29. Vodháněl
 Rozhodčí: Lerch - Vlček, Vít
 Diváci: 1 250

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03V pohárovém utkání v Dobrovicích se vrátil zpět mezi tyče Fryšták. Na pravý kraj obrany se přesunul Bartek. Poprvé se představil fanouškům Schumacher, který nastoupil na levém kraji defenzivy. Do středu zálohy se postavil Jindřišek vedle Filipa Haška. V útoku pak Juliše podporoval Nečas.

První střelu si připsali domácí. Tvaroha střílel na hranici šestnáctky, ovšem Fryšták si v klidu poradil. Na druhé straně nasadil housle Juliš, ale trefil jen boční síť. Dále se v krkolomné pozici do zakončení dostal po rohovém kopu Krch. Kapitán Klokanů neměl jednoduchou pozici a zakončil mimo tři tyče. První ránu v dresu Bohemians si připsal Schumacher. Gólman Dařina si s míčem nadvakrát poradil.

Po dvaceti minutách se Klokani už radovali. Juliš efektní patičkou vybídl k samostatnému úniku Nečase, který neodmítl a v tváří tvář Dařinovi poslal Bohemku do vedení. Bohemka i nadále hrozila. Vodháněl se uvolnil v šestnáctce, ale levačkou střílel mimo branku. Velkou šanci navýšit vedení měl Nečas. Ve vápně se k němu odrazil míč, ale střelu na bližší tyč Dařina fantastickým zákrokem vyrazil. V další příležitosti byl Juliš, který ve vápně mířil na zadní tyč, ovšem míči v cestě do sítě zabránil obránce, který střelu zablokoval. Druhou branku Bohemka ale stihla přidat ještě v první půli. Julišovu zpětnou přihrávku srazil rukou dobíhající obránce a rozhodčí Lerch nařídil pokutový kop. Exekuci si vzal na starost Juliš a s přehledem navýšil vedení.

Druhý poločas začal velkou šancí Bohemians. Nečas si hezky obhodil dva obránce, ale krásným obstřelem nastřelil pouze levou tyč branky Dařiny. Dobrovice mohla snížit po chvíli později. Nakrátko rozehranou standardní situaci zakončil ovšem vysoko nad branku z šestnáctky Tvaroha. Po hodině hry se na hřiště dostal Júsuf s Martinem Haškem. O minutu později roztáhl Martin Hašek hru doprava. Bartek krásným centrem našel ve vápně Júsufa, ale útočník Bohemky hlavou poslal míč nad branku. Následně vidělo 1250 přítomných fanoušků pěknou akci krajních obránců Bohemky. Schumacher vlevo odcentroval na zadní tyč, kde Bartek vystřelil vedle. Sám na branku se pak řítil Filip Hašek, ovšem svým pokusem minul levou tyč domácí svatyně.

Pět minut před koncem pronikl do šestnáctky Bartek. Přihrál pod sebe na penaltový puntík, kde se mezi střelce utkání zapsal i Záviška, čímž přidal třetí branku.

Zbytek zápasu si už Klokani s přehledem pohlídali a po vítězství v Dobrovicích postoupili do třetího kola.