SPARTAK PRAHA STALINGRAD

3:0

(2:0)

JEDNOTA KOŠICE

Sobota 14.11.1959, 14:15 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 11. kolo

Branky: 21. Hubálek, 38. Sedláček, 64. Kaura
 Rozhodčí: Rybecký
 Diváci: 9 000

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03

Domácí v tomto utkání získali oba body a přesvědčivé vítězství, avšak úroveň hry 9 000 diváků příliš neuspokojila. Oběma mužstvům trvalo dlouho, než se rozehrála. Obránci i záložníci na obou stranách se předháněli v nepřesných přihrávkách, útočníci pak dlouho "vynikali" nedůraznou a neúčelnou hrou před brankou. Přesto však zásluhou větší vytrvalosti zadních řad získávali domácí převahu, kterou vyjádřili v prvém poločase dvěma brankami, jejichž autory byli Hubálek a Sedláček. Útočníci Košic si jen poskrovnu vypracovali střelecké příležitosti, z kterých by mohli ohrozit brankáře Houšku. Ve druhém poločase, vyjma závěrečných několika minut, mělo mužstvo Stalingradu převahu, avšak jeho útočníci neproměnili četné brankové příležitosti. Jen v 19. minutě poslal Kaura z několika málo metrů míč po třetí do soupeřovy branky.