SPARTAK PRAHA STALINGRAD

4:1

(2:1)

RH BRNO

Neděle 29.11.1959, 14:00 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 13. kolo

Branky: 15. Mottl, 19.+ ? Kopsa, 71. Kos - 11. Koláček
 Ve 34. minutě neproměnil pokutový kop Obert!
 Rozhodčí: Špoták
 Diváci: 7 000

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03

Příznivci Stalingradu odcházeli tentokrát z Vršovic spokojeni. Byli svědky rušného, bojovného střetnutí, ve kterém domácí podali jeden ze svých nejlepších výkonů v prvé polovině naší nejvyšší soutěže. Zvláště první poločas byl hrán v rychlém tempu, na obou stranách se střídaly rušné situace před brankami. Útočníci využívali každé příležitosti ke střelbě. Začátek patřil Rudé hvězdě, pak se hra vyrovnala a útočnější Stalingrad dokázal do poločasu získat vedení. Hosté měli sice ve 34. minutě příležitost vyrovnat, avšak Obert neproměnil pokutový kop. Pohotový Houška jeho střelu vyrazil.

Ve druhém poločasu celých 15 minut hráči RH vytrvale útočili, připravili si celou řadu střeleckých příležitostí, avšak obrana domácích byla vždy na místě. Naopak byli to domácí, kteří při jednom z rychlých útoků dosáhli třetího úspěchu. Po této brance převzali vítězové opět iniciativu a účelnou kombinační hrou zesilovali tlak na Kraclíkovou branku.

Vítězové byli vyrovnanějším kolektivem se spolehlivými obrannými řadami a vtipně hrající útočnou řadou, ve které vynikali Kopsa a Kaura. I ostatní bojovali obětavě. Ze zadních řad hrál spolehlivě opět Ipser, ze záložníků technicky a střecky disponovaný Kos.

Rudá hvězda přes vysokou porážku svým výkonem nezklamala. Měla nejlepšího hráče ve středním obránci Bombovi, ve kterém nám vyrůstá spolehlivý hráč pro reprezentační mužstvo. Z útoku byl nejužitečnější Obert. V prvém poločase i Koláček. Rozhodčí Špoták se dopustil několika chyb, zvláště nařízení pokutového kopu proti domácímu mužstvu bylo přísné. Zápasu příhlíželo 7 000 diváků. Poločas 2:1. Branky Kopsa 2, Kos a Mottl, za Rudou hvězdu Koláček.