SPARTAK PRAHA STALINGRAD

1:1

(0:0)

DYNAMO PRAHA

Středa 13.4.1960, 16:00 hodin • Stadion Spartak Praha Sokolovo - Praha, Letná • 1. liga (1959/1960) • 14. kolo

Branky: 58. Kaura (z pen.) - 48. Štádler
 Rozhodčí: Korelus
 Diváci: 25 000

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03

Opakované utkání fotbalové ligy, teré bylo před několika týdny na hřišti Spartaku Stalingrad předčasně přerušeno, bylo ve středu sehráno na hřišti Spartaku Sokolovo na Letné. Střetnutí nesplnilo očekávání a 25 000 diváků bylo hrou obou mužstev zklamáno. Zejména v prvém poločase útočníci obou celků nedovedli založit plynulé útočné akce a tak celých 45 minut se hrálo bez "ladu a skladu". Ve druhém poločase se úroveň částečně zlepšila, tempo bylo rychlejší, ale i za této situace jak útočníci Stalingradu, tak i Dynama si nedokázali připravit dobré střelecké příležitosti.

Dynamo, které nastoupilo v improvizované sestavě, hlavně v útočné řadě, bylo bojovnější a obětavější než hráči soupeře. Brankář Jonák vyřešil odvážně několik obtížných situací, v zadních řadách byli nejlepší Hildebrand a Andrejkovič. V útoku plně uspokojil jedině Nedvídek, Štádler ve středu hrál hodně vzadu a některé jeho přihrávky byly nepřesné. Bude-li Dynamo chtít získat další body nutné v boji o záchranu v ligové soutěži, musí se jeho hra v příštích zápasech podstatně zlepšit.

Mužstvo Stalingradu bylo techničtější, mělo v poli převahu, ale hlavně v prvém poločase hrál za vedení Krále útok příliš středem a nemohl se prosadit. Brankář Houška neměl mnoho práce. V obraně bojoval spolehlivě střední Trčka, ze záložníků byl průbojnější Kos. V útoku teprve ve druhém poločase uspokojili Motl s Kaurou a Kopsa, který vystřídal Krále. Střelecky však zklamali všichni. U Dynama v průběhu druhého poločasu nastoupil místo Zamazala Kettner. Utkání řídil Korelus. Branku za Dynamo Štádler, za Spartak Stalingrad Kaura z pokutového kopu.