SPARTAK TRNAVA

3:1

(2:1)

SPARTAK PRAHA STALINGRAD

Sobota 26.3.1960 • Stadion Spartak Trnava - Trnava • 1. liga (1959/1960) • 17. kolo

Branky: 20. Galbička, 25. Štibrányi, 83. Šturdík - Kopsa
 Rozhodčí: Sarka
 Diváci: 7 000

REPORTÁŽ

Asi 7 000 diváků sledovalo v Trnavě ligové utkání, v němž domácí mužstvo zaslouženě zvítězilo. Střetnutí mělo jen průměrnou úroveň. Začátek patřil domácím, kteří také dovedli vytěžit z několika chyb obrany Stalingradu dvoubrankový náskok. Teprve po prvém úspěchu se hosté rozehráli, a to především zásluhou vytrvalých záložníků Fiktuse a Kosa.

Ve druhém poločase, když domácí hráli po větru, měli téměř neustále převahu, pokoušeli se ohrozit brankaře Stalingradu Mizeru střelami z dálky. Překonat jej se jim však podařilo jen jednou a upravili tak konečný výsledek zápasu na 3:1. U Stalingradu se pomalu rozehrávaly obranné řady. V útoku byl nejplatnějším hráčem rychlý Motl. U vítězů uspokojil Tibenský, v útoku byl nejlepším hráčem Galbička. Branky domácích Galbička, Štibrányi a Šturdík, za hosty Kopsa. Rozhodoval Sarka. Poločas 2:1.