SPARTAK PRAHA STALINGRAD

0:0

(0:0)

TATRAN PREŠOV

Neděle 3.4.1960, 15:30 hodin • Stadion Spartak Praha Sokolovo - Praha, Letná • 1. liga (1959/1960) • 18. kolo

Rozhodčí: Polák

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03

Střetnutí na hřišti Spartaku Sokolovo diváky neuspokojilo. Nejenže neviděli za celých devadesát minut ani jedinou branku, ale byli svědky průměrné kopané, zejména pak ze strany domácího mužstva. Stalingrad měl hlavně ve druhém poločase převahu, ale jeho útočná řada se proti zhuštěné obraně Tatranu nedovedla prosadit. Střední útočník Král nepřesně přihrával a celé vnitřní trio Stalingradu pak nedovedlo využít rychlosti křídelních útočníků. Stalingradští se většinu zápasu snažili "prorazit" středem, což však hosté brzy vystihli. Mužstvo Prešova jako již mnohokrát bojovalo s taktikou získat alespoň jediný bod, a to se podařilo. Prešovští útočili pouze v prvém poločase, ve druhém podnikli jen několik ojedinělých akcí.

Z mužstva Stalingradu v zadních řadách hráli nejlépe Krčka a Pohůnek, ze záložníků byl Kos nepřesný v přihrávkách. Z útočníků se snažili Kaura s Motlem, dostali však málo přihrávek. Sedláček, který ve druhém poločase vystřídal Krále, nebyl o mnoho úspěšnější. U Tatranu zachytal spolehlivě Večerka, v obraně nejlepší Jáoščim a Petroš, v záloze s úspěchem bojoval R. Pavlovič. Hodně práce zastal také stažený Ferenc. Utkání řídil rozhodčí Polák.