DUKLA PRAHA

0:0

(0:0)

SPARTAK PRAHA STALINGRAD

Sobota 9.4.1960, 15:30 hodin • Stadion Spartak Praha Sokolovo - Praha, Letná • 1. liga (1959/1960) • 19. kolo

ČK: 68. Urban
 Rozhodčí: Tesař
 Diváci: 8 000

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Ačkoliv hřiště Sp. Sokolovo je nejzaměstnanější hrací ligovou plochou v Praze, přesto zde již dlouho nebylo sehráno utkání, jež by svým průběhem, rušností a dramatičností diváky uspokojilo. Nebylo tomu ani tentokrát, kdy se střetlo vedoucí mužstvo tabulky Dukla Praha se Spartakem Stalingrad.

Obě mužstva nezahrála dobře. Mnohonásobně to platí o obou útočných řadách. Mladý útok Dukly, jenž nastoupil ve složení Tauchen, Vacenovský, Sůra, Kučera Jelínek, nedovedl ani jednou vážněji ohrozit brankáře Houšku. Postrádal hráče, který by jejich hru řídil a usměrňoval. Takto všichni hráči, i když mají nesporně talent, se utápěli v individuálních akcích a navíc si nedovedli ani dobře přihrát. Pak byla málo platná velmi dobrá hra obou záložníků Pluskala s Urbanem. Urban pokazil však dojem nesportovním chováním, za které byl v 68. minutě vyloučen. Obrana Dukly neměla mnoho práce. Přesto však Novák naznačil, že po několika slabších výkonech jeho výkon opět roste.

Stalingradu se na letenském hřišti nedaří. V posledních dvou zápasech zde nedovedl vstřelit branku. Vinu na tom má útok, jehož výkon proti podzimním zápasům je podstatně slabší. Chybí mu přesná souhra, kterou jsme mnohokrát u Vršovických obdivovali. Byl postrádán i konstruktivní Král, který nastoupil až v posledních deseti minutách za Kopsu. Oba záložníci měli tak velmi ztíženou práci. Kos byl o poznání lepší než Fiktus. Všichni tři obránci hráli spolehlivě. Střední Trčka se zbavil již nervozity a je posilou.

I když utkání bylo hráno poměrně slušně, rozhodčí Tesař na zápas nestačil, a zejména v posuzování tvrdé hry se dopouštěl častých chyb. Poměr střel na branku byl 4:5, nad 3:1, vedle 5:4, rohy 2:6. Utkání sledovalo 8 000 diváků.