SPARTAK PRAHA STALINGRAD

4:1

(1:0)

SPARTAK HRADEC KRÁLOVÉ

Čtvrtek 26.5.1960, 16:30 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 23. kolo

Branky: 43. + 67. + 87. Kaura (1. z pen.), 86. Sedláček - 55. Hledík
 Rozhodčí: Karas

REPORTÁŽ

O odložené utkání naší nejvyšší fotbalové ligy, hrané ve Vršovicích, byl veliký zájem. Stadión Spartaku Stalingrad byl naplněn do posledního místečka. Vedoucí mužstvo tabulky, hradecký Spartak, který nebyl na jaře poražen, si chtěl z tohoto důležitého utkání odvést alespoň bod. Domácí však překvapili dobrým závěrem.

Začátek utkání patřil Stalingradu. Asi patnáctiminutový nápor však vyzněl zásluhou dobře hrajících zadních řad soupeře bez branek. Pak se hra vyrovnávala. Domácí však byli stále iniciativnější, snadněji se dostávali před branku hradeckého mužstva. Vedoucí branku Stalingradu vsítil ve 43. minutě Kaura z pokutového kopu za ruku obránce Andrejska.

Druhý poločas začal celkem neurovnaně. Hosté se snažili jednobrankový náskok vyrovnat. To se jim také v 10. minutě podařilo Hledíkem, který brankářem Houškou vyražený míč poslal za pomoci Trčky do sítě. Vedoucí branky dosáhl ve 22. minutě Motl. Poslední dvě branky ve 41. a 42. minutě vsítili pohotově Sedláček a Kaura.

Vítězství Stalingradu je zasloužené. Velmi dobře zahrál Trčka i oba obránci. V útoku vynikal rychlý Kaura. Motl zakládal nebezpečné útoky, ale často nepřesně centroval.

U poražených v zadních řadách na sebe upozornil Hledík, v útoku se nejvíce dařilo Tomáškovi, který vypomáhal zadním řadám. Zapás řídil rozhodčí Karas.