SPARTAK PRAHA STALINGRAD

0:1

(0:0)

SPARTAK TRNAVA

Neděle 30.8.1959, 17:00 hodin • Stadion Dynamo Praha - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 4. kolo

Branky: 83. Štibrányi
 Diváci: 15 000

REPORTÁŽ

Po úspěšném zahájení nového ročníku naší nejvyšší fotbalové soutěže málokdo z 15 000 diváků, kteří sledovali toto střetnutí ve Vršovicích, očekával, že si Trnavští odvezou oba body. A přesto došlo k překvapení.

Ve druhém poločase Trnavští měli v útoku ponejvíce jen tři hráče. Zbývající dva vypomáhali obráncům a záložníkům. Přesto se jim podařilo ve 38. minutě Štibránim získat jediný úspěch a tím i oba body. Poprvé měli k tomu hosté příležitost již ve 38. min. prvého poločasu, avšak brankář Stacho k všeobecnému překvapení diváků neproměnil pokutový kop za sražení útočníka Horváta. Stalingrad měl nejspolehlivější hráče v Ipserovi, Pohunkovi, Fiktusovi a v útoku byl nejnebezpečnější Kopsa. Také brankář Mizera schytal několik nebezpečných střel. U vítězného mužstva vedle brankáře Stacha vynikali Kadlec, Tibenský a Adamec. I ostatní se svým snaživým, bojovným a obětavým výkonem zasloužili o konečný úspěch svého mužstva. Celkově bylo utkání dobré úrovně. Diváci viděli rušný a zajímavý sport. Poločas 0:0.