Neděle 13.9.1959 • Stadion Tatranu - Prešov • 1. liga (1959/1960) • 5. kolo

Branky: 4. + 20. Gavroň, 70. Martinček, 73. Pavlovič L.
 Rozhodčí: Růžička

REPORTÁŽ

Pět ligových kol museli čekat prešovští diváci na vítězství svého družstva, které v uplynulém ročníku soutěže patřilo mezi nejlepší. Na podzim však podávalo slabé výkony a tři vstřelené branky svědčily o špatné mušce útočníků. Teprve v nedělním utkání s fotbalisty pražského Stalingradu naznačil domácí celek, že se pomalu chce dostat z dosavadní krize. Mužstvo tentokrát zahrálo dobře jako celek. Hráči přidali na rychlosti, dobře kombinovali a nebezpečně stříleli. Jen v prvním poločase jsme nebyli spokojeni s tvrdou hrou některých domácích hráčů. Ve 42. minutě rozhodčí Růžička vyloučil za tvrdou hru Petroše. K nejlepším hráčům v domácím celku patřil brankář Bobok, který kryl několik tvrdých střel z bezprostřední blízkosti. Mužstvo Stalingradu se nechalo překvapit dobrou hrou Prešovských. Hrálo celkem nesourodě. Obrana byla dost nejistá, má vinu nejméně na dvou brankách, v útoku byl nejlepší Hubálek. Branky vítězů zaznamenali Gavroň 2, Martinček a L. Pavlovič. Před vyprodaným hledištěm řídil utkání Růžička; poločas 2:0.