SLOVAN NITRA

2:1

(2:1)

SPARTAK PRAHA STALINGRAD

Neděle 11.10.1959 • Stadion Slovan Nitra - Nitra • 1. liga (1959/1960) • 8. kolo

Branky: 8. + 40. Pucher - 3. Kaura
 Rozhodčí: Korelus
 Diváci: 10 000

REPORTÁŽ

Mužstvo Nitry nemá ve svém středu vynikající hráče, v každém střetnutí však bojuje naplno, je prodchnuto touhou po vítězství. O tom se přesvědčil v neděli i Spartak Stalingrad. Získal v prvých minutách technickou hrou převahu, kterou vyjádřil již ve 3. minutě brankou Kaury. Potom již hráči Nitry pozvolna začali zvyšovat tlak na soupeřovu branku a ve zbývající části utkání si získali mírnou převahu. Brany vstřelil v 8. a 40. minutě Pucher. V mužstvu domácích dál uspokojil Putera, Hanák a Navrátil. U Stalingradu Houška, Ipser, Král a Kaura. Rozhodčí Korelus. Poločas 2:1. 10 000 diváků.