SPARTAK PRAHA STALINGRAD

2:2

(0:1)

SLOVAN BRATISLAVA

Sobota 24.10.1959, 15:00 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 9. kolo

Branky: 49. Hubálek, 71. Fiktus - 34. Molnár, 55. Andrejovič
 Rozhodčí: Princz
 Diváci: 15 000

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03

Vedoucí mužstvo I. fotbalové ligy mělo v domácím mužstvu Spartaku Stalingrad vyrovnaného soupeře. V prvém poločase měli hosté sice více ze hry, ale jejich útočná řada zapomínala na střelbu. Teprve v 34. minutě se podařilo Molnárovi překonat brankáře Houšku. Začátek druhého poločasu byl ve znamení náporu spartakovců, kteří také ve čtvrté minutě po pěkné akci Hubálkem vyrovnali. Asi 25 minut měli domácí v poli převahu. Ale ani jim se nepodařilo překonat dobře hrající obranné řady Slovanu. Naopak byli to hosté, kteří v desáté minutě Andrejkovičem získali vedení. Na této brance má podíl i brankář Houška, který měl míč vyrazit místo efektního nezdařeného zákroku. Vyrovnávací branku vstřelil 19 minut před koncem Fiktus.

Na obou stranách převyšovaly obranné řady útočníky. U Slovana to byl především Popluhár, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. V útoku uspokojili jen Moravčík a občas Molnár s Andrejkovičem. Ve slabé formě je Balažík. U Stalingradu zahráli spolehlivě Pohunek v obraně, Kos v záloze a v útoku byli nejnebezpečnější Motl s Hubálkem. Máme za to, že trenér Rubáš měl v tomto utkání dát raději příležitost zkušenému křídelnímu útočníku Kaurovi před Klabochem. Teprve ke konci utkání se zlepši výkon útočné řady. V prvém poločase byl nejnebezpečnějším střelcem záložník Kos. Domácí propásli příležitost získat oba body. Rozhodčí Princz. Zápasu přihlíželo 15 000 diváků.