TJ SPARTAK PRAHA STALINGRAD - TJ SLOVAN BRATISLAVA ÚNV

1:2 (0:2)

Neděle 16.04.1961 • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1960/1961) • 18. kolo

in   Ú Mráz Ivan   53

• Střetnutí ve Vršovicích na rozbahněném terénu po hustém celodenním dešti přineslo první jarní vítězství Slovanu Bratislava a znovu potvrdila, že Spartak Stalingrad nedovede na vlastním hřišti získávat body, i když k vítězství má často mnohem blíže než soupeř. Tento obraz přineslo i nedělní střetnutí. Domácí hráči, zejména ve druhém poločase, měli neustálou převahu, ale neplodnou kombinaci, nepřesnými přihrávkami a zbrklostí při střelbě se připravovali i o nejlepší příležitosti ke vstřelení branky.

Naopak hráči Slovanu volili na kluzkém trávníku jednoduchou, ale účelnou taktiku. Dlouhými pasy přenášeli hru na rychlá křídla Veleckého a Cvetlera, kteří spolu s Bílým byli velmi nebezpeční. Zadní řady hrály spolehlivě, zejména Popluhár a Schrojf. V mužstvu Stalingradu, i když by se na první pohled zdálo, že má dost náhradníků za zraněné hráče, se ukázalo, že tomu tak není. Summerauer na levém křídle téměř neexistoval a ani v posledních minutách, kdy několikrát měl možnost dopravit míč do téměř opuštěné branky, to nedokázal. Ani zařazení Kose do středu útoku mužstvu nepomohlo, protože tím byla oslabena záloha, kde jej Kokta nemohl nahradit. Miškovič své hráčské nedostatky mnohdy nahrazoval nedovolenými zákroky. Branky vítězů vstřelili Molnár a Velecký, za poražené Píša. Nepřesně rozhodoval Valeš, 1 500 diváků, poločas 0:2.