BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:0

(1:0)

SKLO UNION TEPLICE

Neděle 17.4.1977, 18:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice •  1. liga (1976/1977) • 24. kolo

Branky: 37. Bičovský, 75. Panenka
 Rozhodčí: Kučera - Burian, Jakóbek
 Diváci: 6 335

REPORTÁŽ

Po třech utkáních, ve kterých vyšli střelecky naprázdno, se vršovičtí kanonýři včera vzpamatovali a dvěma brankami si po delším čase zajistili opět vítězství. Osvědčilo se zařazení Bičovského do středové trojice, která byla nejlepší řadou domácích. Problémem Bohemians však stále zůstává útok, v němž pouze Roubíček znamenal nebezpečí pro teplickou branku.

Hosté nepodali očekávaný výkon, a tak vršovičtí fotbalisté měli po většinu utkání převahu. Přesto se teplický Štarch ve 36. minutě ocitl po Weigendově akci sám před Hruškou, brankář Bohemians však zachránil. O minutu později to bylo 1:0, když hlavička Bičovského po kopu z rohu skončila v Sedláčkově síti. Další velká příležitost Bohemians zůstala nevyužita a o osudu zápasu rozhodla definitivně druhá branka v 75. minutě. Vstřelil ji Panenka přízemní střelou z hranice pokutového území.

Před návštěvou 6 000 diváků řídil rozhodčí Kučera, poločas 1:0.