BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:4

(0:2)

ASVS DUKLA PRAHA

Pátek 19.8.1983, 19:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • 1.liga (1983/1984) • 2. kolo

Branky: 76. Marčík - 33. + 44. Daněk, 60. Vízek, 64. Urban
 Rozhodčí: Krchňák - Pelíšek, Mikulík
 Instruktor: Nogol
 Diváci: 9 322

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Půl hodiny trval boj o střed hřiště. Bez slabin hrající Dukla tento boj vyhrála především zásluhou Urbana a Štambachra. Její akce byly rychlejší a nápaditější, v útou dělal zadákům Bohemians starosti svou technikou Vízek a do poločasu prokázal Daněk své schopnosti a dvakrát se zapsal do střelecké listiny.

Po přestávce přišel čtvrthodinový nápor klokanů. Ale ve středové řadě se nedařilo ani Chaloupkovi, ani Sloupovi (vystřídal ho v poločase Ondra), proti pozorné obraně Dukly v čele s Fialou a Novákem se útočníci domácích neprosadili. Naopak protiútoky vojáků byly velmi nebezpečné, a když během pěti minut Vízek a Urban střelami z dálky překonali brankáře Z. Hrušku, který měl včera slabý den, bylo o zápase rozhodnuto. Ke chvále fotbalistů Bohemians nutno říct, že ani za tohoto nepříznivého stavu nekapitulovali a v poslední čtvrthodině se snažili alespoň zkorigovat výsledek. Podařilo se to Marčíkovi, který byl vedle Zelenského nejlepším hráčem domácích.