BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:4

(1:2)

SLAVIA PRAHA IPS

Úterý 9.8.1988, 19:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • 1.liga (1988/1989) • 1. kolo

Branky: 39. Válek, 68. Tymich - 4. + 86. Jeslínek (2. z pen.), 8. Řehák, 61. Siva
 ŽK: Tymich, Holota - Víger, Žák
 Rozhodčí: Marko - Brabec, Ulrich
 Delegát: Kučera
 Diváci: 7 901

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Slávisté zahájili utkání s obrovskou chutí, hráli rychle, důrazně a jednoduše a už v 8. minutě vedli 2:0. Pěknými střelami Jeslínka a Řeháka. Dobře se ukazovala středová řada dirigovaná Frýdou, ve spolehlivé obraně si vedl nejlépe Jeslínek. Bohemians se jen pomalu rozehrávali, po úvodním úderu Slavie postupně vyrovnali hru v poli, ale přímočaré útoky hostů byly stále nebezpečnější. Až v závěru poločasu se výborně uvolnil Válek a přízemní střelou snížil. Klokani znovu zvedli hlavu, Chaloupka a Belák troubili do útoku. Slávisté vypadli z tempa, ale Tymich svou velkou příležitost k vyrovnání nevyužil. Vzápětí Slavia po Frýdově přímém kopu do tyče Sivou vstřelila třetí gól a domácí po hrubé chybě brankáře Přibyla znovu vykřesali naději na vyrovnání. Slávisté si však už své vítězství nenechali vzít. V závěru ještě Jeslínek z penalty zvýšil.