SK SLAVIA PRAHA

2:2

(1:2)

BOHEMIANS PRAHA 1905

Neděle 8.11.2015, 15:00 hodin • Stadion Eden Aréna - Praha, Vršovice • Synot liga (2015/2016) • 13. kolo

Branky: 38. + 86. Škoda - 10. Deli (vl.), 32. Jindřišek (z pen.)
 ŽK: 31. Deli, 65. Černý - 43. Pauschek, 68. Zlámal, 72. Škerle
 Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Hájek (Mencl)
 Delegáti: Chytil, Drahoš
 Diváci: 13 976

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01zlin02Hned z první větší šance padl v Edenu gól. Po centru hostujícího Jiráska v šestnáctce zazmatkoval stoper Simon Deli, který míč napálil přesně k tyči vlastní branky. Obránce z Pobřeží slonoviny byl i u druhého gólu hostí. V v pokutovém území srazil pronikajícího Mosqueru a nařízenou penaltu ve 32. minutě suverénně proměnil kapitán Josef Jindřišek.

Slávisté navíc vzápětí přišli o zraněného kapitána Latku, za šest minut ale snížili. Milan Škoda dostal od Pitáka výborný míč za obranu a tváří v tváří si poradil se Zlámalem. Reprezentační útočník si připsal osmou trefu v ročníku a celkově padesátou v nejvyšší soutěži.

Z velkého slávistického tlaku pak málem potřetí udeřili Bohemians. Acostův pokus však vyrazil Berkovec. Těsně před přestávkou mohli "sešívaní" vyrovnat. Rozhodčí Lerch lehký kontakt hostujícího Pauscheka s Voltrem posoudil jako penaltový. Piták však pří svém třístém ligovém startu nepřekonal Zlámala, ten jeho ránu k tyči vyrazil.

Druhý poločas začala Slavia velkým náporem a hosté odolávali s vypětím všech sil. Po hlavičce Frydrycha podle domácích zahrál Jindřišek rukou, ale Lerch další pokutový kop neodpískal. Frydrych na závěr akce hlavičkoval těsně vedle.

Do branky Bohemians se pak o kousek nevešel ani přímý kop Pitáka a v 80. minutě výborný Zlámal zblízka zlikvidoval Škodovu hlavičku. V 86. minutě Slavia přece jen vyrovnala, když Milan Škoda v souboji přetlačil Zlámala a poslal míč do sítě. V závěru se už skóre přes šance na obou stranách nezměnilo. Bohemians tak musí dál čekat na první ligovou výhru na půdě Slavie od roku 1993.

Ohlasy trenérů:

Dušan Uhrin ml. (trenér SK Slavia Praha): "Jako skoro pokaždé jsme začali strašidelně, dneska to byl extrém, protože jsme si dali vlastní gól a pak jsme dostali další z penalty. Takových 25 minut jsme bránili hrozně pasivně, nepřistupovali jsme k hráčům. Vzchopili jsme se paradoxně až po té 35. minutě, kdy jsme konečně hráli to, co hráči umí. Za ten začátek jsme si nezasloužili vyhrát, protože takhle k tomu nemůžeme přistupovat. Ve druhé půli jsme zase soupeře skoro k ničemu nepustili a mohli dát tak tři čtyři branky. Pro diváky to bylo velice zajímavé utkání. Škoda, že jsme doma nevyhráli, ale bylo to jenom kvůli tomu začátku."

Roman Pivarník (trenér Bohemians Praha 1905): "Z mého pohledu jsme tu dneska odehráli výborné utkání. Jsme samozřejmě trochu rozpolcení, protože jsme sahali na tři body, a máme jeden. Úvod zápasu se nám vydařil. Kombinační hrou jsme eliminovali nástup Slavie a byli jsme hodně aktivní. Díky tomu jsme dokázali dát dva góly. Byly tam samozřejmě v prvním poločase i situace, kdy jsme lehce ztráceli balony při té naší kombinační hře a soupeř chodil do brejků. Jednu brejkovou situaci dokázal využít a snížil na 2:1. Musím pochválit mužstvo, že odehrálo celý zápas hodně disciplinovaně, dokázalo udržet emoce na uzdě a nakonec ten bod ze Slavie bereme."