BOHEMIANS PRAHA 1905

2:1

(0:1)

FK JABLONEC

Sobota 5.12.2015, 17:30 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Synot liga (2015/2016) • 16. kolo

Branky: 47. Bartek, 50. Krch - 9. Karavaev
 ŽK: 21. Bartek - 65. Pospíšil, 68. Wágner
 Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Hrabovský (Královec)
 Delegáti: Tasch, Helebrant
 Diváci: 4 763

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01zlin02První větší možnost si ve čtvrté minutě vypracovali Bohemians a po rohu stoper Pernica vykopával míč z brankové čáry. Jablonec nejprve odpověděl nepřesnou střelou Pospíšila a v deváté minutě už otevřel skóre. Domácí Krch nechtěně přiťukl míč Vjačeslavu Karavajevovi, který se prodral mezi obránci a přehodil gólmana Zlámala.

Bohemians po chvilce také dostali míč do sítě, jenže Schickova dorážka Mosquerovy střely nebyla uznána kvůli ofsajdu útočníka "Klokanů". Na druhé straně proti Mingazově pokusu dobře zasáhl Zlámal.

Po půl hodině hry se blýskl i Hrubý, když nadvakrát pohotově vychytal Mosqueru. Jablonecký brankář podržel své mužstvo i pět minut před pauzou, kdy vytáhnul nad břevno "dělovku" Jindřiška.

Bohemians vstoupili výborně do druhého poločasu. Ve 47. minutě Schick z levé strany nacentroval před branku a David Bartek překonal Hrubého. Už za tři minuty nabuzení domácí skóre otočili, když po Jiráskově rohu přesně hlavičkoval osamocený Daniel Krch. Třiadvacetiletý stoper se dočkal premiérového ligového zásahu v kariéře.

Dominující Pražané mohli ještě zvýšit, ale po Schickově průniku zamířil Bartek těsně mimo. Ještě blíže třetí brance byl po hodiny hry Jirásek, který odražený míč napálil do tyčky.

Bohemians v závěru soupeři dovolili jen nepřesný pokus Pospíšila a cenný výsledek udrželi. Vršovické mužstvo zdolalo Jablonec teprve podruhé z posledních dvaceti ligových duelů.