0:1

(0:1)

FC VIKTORIA PLZEŇ

logo plzen

Středa 15.3.2017, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 16. kolo

Branky: 8. Bakoš

ŽK: 57. Buchta - 20. Matějů, 37. Janža, 53. Krmenčík, 78. Hájek

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Peřina (Ginzel)

Delegáti: Kureš, Trešlová

Diváci: 4 912

Zápas se měl původně hrát 3. prosince, ale kvůli promrzlému trávníku byl odložen jen pár minut před výkopem. Vršovický klub za nezajištěné hřiště dostal od Disciplinární komise LFA pokutu 350 tisíc korun.

Soutěžní premiéru v plzeňském dresu si odbyli stoper Hájek a slovinský levý bek Janža. Zimní posily nahradily zraněné obránce Hejdu s Limberským.

Bohemians začali aktivně, ale Plzeň se brzy ujala vedení. V osmé minutě Hořava v šestnáctce prodloužil míč na Bakoše a slovenský útočník se prosadil umístěnou hlavičkou. Viktoria na jaře poprvé skórovala mimo svůj stadion, naopak domácí v lize inkasovali po 331 minutách.

Západočeši se pak zatáhli a přenechali iniciativu soupeři. Bohemians si vytvořili několik možností, ale Kuchta hlavičkoval nad břevno a Jiráskovu střelu zneškodnil Kozáčik. Krátce před pauzou se pak Markovič dostal za Hubníka a sám před plzeňským gólmanem trefil šajtlí boční síť.

Domácí měli i první slibné příležitosti po pauze, když Jiráskovu ránu vykopl Kozáčik a Hubínek těsně minul branku. Hráči Viktorie se do zakončení téměř nedostávali, výjimkou byla dalekonosná střela Hořavy, kterou snadno chytil brankář Fryšták.

Plzeň se v závěru soustředila na defenzivu a náporu Bohemians odolala. V nastavení mohl přidat pojistku Kopic, jehož "nájezd" ale zlikvidoval Fryšták.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Koubek (trenér Bohemians Praha 1905): „Zápas blbec, protože nemáme body. Plzeň jsme ve všem přehráli - v držení míče, zakončení, na rohové kopy... Nikdo nemůže říct, že jsme neútočili. Zasloužili jsme si minimálně bod, ale na to se nehraje.“

Roman Pivarník (trenér FC Viktoria Plzeň): „Byl to bojovný zápas, ve kterém nám hráči Bohemky nenechali ani chvilku klidu. Jsem rád, že jsme naši šanci proměnili, ale je škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Nemyslím si, že to bylo šťastné vítězství."