logo bohemians

 BOHEMIANS PRAHA 1905

0:0

 (0:0)

1. FC SLOVÁCKO 

logo slovacko

Sobota 25.2.2017, 16:30 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 18. kolo

  ŽK: 45. Jirásek, 90. Buchta - 9. Civič, 15. Šumulikoski, 22. Reinberk, 45. Daníček

 Rozhodčí: Orel - Wilczek, Vlasjuk (Hrubeš)

 Delegáti: Svoboda, Kolbaba

 Diváci: 4 338

 

phoca thumb m 15karvina04Zápas měl od začátku vše potřebné, jen góly chyběly. Oba týmy byly aktivní, hrálo se v rychlém tempu, důrazně a s několika šancemi. Tu první měl už ve 2. minutě Civič, který zůstal po standardní situaci sám u levé tyče, ale domácího brankáře Berkovce neprostřelil.

Na druhé straně byl hodně vidět Mašek, ale v první příležitosti vysoko přestřelil. Vzápětí po odvráceném rohu běžel Mašek ve dvojici se zimní posilou Kabajevem na jediného obránce Slovácka, jenže nadějný brejk nevyřešili dobře. Mašek sice ruskému útočníkovi přihrál, ale ten musel zpomalit a Slovácko nebezpečí zažehnalo.

Ve 31. minutě se nedomluvil domácí brankář Berkovec se spoluhráčem Krchem, oba šli po míči hlavou a v plné rychlosti se srazili. Jen okamžitá reakce útočníka Slovácka Koného, který Berkovcovi poskytl první pomoc a zřejmě mu vytáhl zapadlý jazyk, zabránila větším komplikacím. Oba domácí hráči však museli střídat a odjet na vyšetření do Vinohradské nemocnice.

Do hry se dostal náhradní gólman Fryšták, který si tak mohl zahrát proti Slovácku, kde vyrůstal. Krátce po svém příchodu na trávník zaváhal při komunikaci s Havlem, který mu hlavou dával malou domů, Fryšták stihl míč jen vyrazit, ale Navrátil z úhlu netrefil odkrytou branku. V poločase muselo střídat i Slovácko kvůli zranění Civiče z ostrého souboje s Jiráskem.

Více ze hry měli Bohemians, chyběla jim však přesnější finální fáze a také doplňování osamoceného Kabajeva na hrotu. Právě ruský útočník v 53. minutě prověřil hostujícího gólmana střelou z úhlu. Havel zas svou střelou jen lízal vnější stranu tyče. A za Slovácko pálili nebezpečně Daníček i Tetteh.

Velkou šanci měl v 68. minutě domácí Mašek, k němuž prošel střílený centr, jenže mládežnický reprezentant před odkrytou brankou promáchnul. Ve dvou šancích neuspěl ani Kabajev a Bohemians nic nevytěžili ani ze závěrečného tlaku.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Koubek (trenér Bohemians Praha 1905): "Ze všeho nejdříve bych chtěl poděkovat hráči Konému, který poskytl první pomoc Berkovcovi a vytáhl mu zapadlý jazyk. To předčilo vše, co se v utkání stalo. Soupeř se presinkem snažil rozbít naší kombinaci, to se mu dařilo. Musím ocenit defenzivní složku Slovácka. My si akce kvůli menšímu prostoru tolik nepřipravovali a hráli jsme častěji vzduchem, než by při našich dispozicích bylo vhodné. Nakonec je z toho zasloužený bod. Po těch zraněních jsem měl o zápas trochu obavy a zkomplikovalo mi to možnost střídání. Několik hráčů jsem na střídání viděl, ale nemohl jsem do toho sáhnout."

Michal Kordula (asistent trenéra 1. FC Slovácko): "Viděli jsme bojovné utkání. Nepředváděli jsme to, co bychom chtěli hrát. Nebyli jsme dominantní na míči. Bohemka nás zatlačila svou agresivitou a vyhranými souboji, zvláště v posledních 20 minutách. Po tom průběhu musíme bod brát. Bez trenéra Levého (chyběl kvůli disciplinárnímu trestu) to bylo složité. Jako když je na moři loď bez kapitána. Nastínili jsme si něco, jak se zápas může vyvíjet, a podle toho jsem se snažil reagovat. Ta situace se zraněnými hráči domácích naši hru nijak neovlivnila. Hlavně doufám, že jsou ti kluci v pořádku. Klobouk dolu před Francisem (Koném), jak se v té situaci zachoval a pomohl."

 

Sestava Bohemians Praha 1905

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
out 12 B Berkovec Martin   31    
  16 O Dostál Martin   90    
  3 O Buchta Petr   90  
out 15 O Krch Daniel (C)   31    
  2 O Švec Michal   90    
  24 O Havel Milan   90    
  6 Z Hubínek Michal   90    
  8 Z Jirásek Milan   90  
  33 Ú Mašek Dominik   90    
  99 Ú Kabajev Jevgenij   90    
out 5 Ú Bartek David   74    
in 30 B Fryšták Tomáš   59    
in 14 O Šmíd Michal (C)   59    
in 17 Z Luts Siim   16    

Sestava 1. FC Slovácko

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
  29 B Heča Milan   90    
  23 O Reinberk Petr   90  
  6 O Hofmann Stanislav   90    
  27 O Břečka Tomáš   90    
out 3 O Civič Eldar   45  
  28 Z Daníček Vlastimil   90  
  5 Z Šumulikoski Veliče   90  
  20 Z Havlík Marek   90    
  9 Ú Navrátil Jan   90    
out 26 Ú Koné Francis   79    
  19 Ú Tetteh Benjamin   90    
in 16 O Šimko Patrik   45    
in 17 Ú Zajíc Tomáš   11    

Videoreportáž

 

 

reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace