logo bohemians

 BOHEMIANS PRAHA 1905

2:0

 (2:0)

MFK KARVINÁ 

logo karvina

Sobota 20.5.2017, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 29. kolo

 Branky: 10. Kabajev, 42. Dostál

 ŽK: 77. Smrž

 Rozhodčí: Franěk - Peřina, Myška (Ginzel)

 Delegáti: Filípek, Hartman

 Diváci: 4 399

 

phoca thumb m 01liberec01První obrovskou šanci si vypracovala ve čtvrté minutě Karviná z rohu, ale volný Wágner z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře Fryštáka. Bohemians naopak v desáté minutě otevřeli skóre. Kuchta vrátil odražený míč hlavou do šestnáctky a Kabajev propálil Laštůvku.

Karvinského brankáře po dvaceti minutách znovu překonal Kabajev, jehož druhý gól však nebyl uznán kvůli ruce Kuchty. Domácí hráli ve velkém tempu a soupeře jasně přehrávali. Ve 41. minutě přidal pojistku Dostál, který přímý kop z úhlu zatočil o tyčku do sítě. Hosty poté od třetí branky zachránil Laštůvka a výborně vytáhl Haškovu střelu.

Bohemians vstoupili aktivně i do druhého poločasu. Šmíd tvrdou ránou z dálky minul branku, Bergerův pokus tečovala karvinská obrana těsně vedle. Vršovický tým ale pak ubral z tempa a do zakončení se několikrát dostala i Karviná. Panák nejprve z dálky a poté i hlavou nemířil přesně. Vedle hlavičkoval i Kalabiška.

V 79. minutě Kabajev postupoval na karvinskou branku, ale zamířil jen doprostřed a Laštůvka míč vyrazil. Krátce před koncem ještě Hošek hlavičkoval do břevna domácí branky. "Klokani" nakonec nepřipustili žádné drama a mohli slavit udržení v lize.

Ohlasy trenérů:

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Celý týden jsme pracovali na tom, abychom si zachovali chladnou hlavu. Včera jsem si nahlas přiznali, že máme trochu obavu, že se může stát, že to nezvládneme, protože je to sport. Řekli jsme si, že ten strach je přirozený a že nás nesmí paralyzovat a musí nám být pomocníkem, abychom podali o to zodpovědnější a poctivější výkon. To se dnes stalo a proto jsem utkání zvládli. Jako rozhodující moment vidím to, že Fryšty (Fryšták) vyřešil tu úvodní situaci při standardce. Kdyby šel soupeř do vedení, byla by to pro nás další prověrka. Pak jsme dali gól, další nebyl uznaný a přece jenom jsme přidali druhý gól a měli obrovskou šanci na 3:0. Chtěli jsme utkání dohrát aktivitou a pokud možno přidat gól, což se nám nevedlo. Spíš jsem se probraňovali k vítězství, ale kluci to zvládli. Na konci zůstala už jen velká radost celé Bohemky. Spadl nám velký balvan ze srdce."

Jozef Weber (trenér MFK Karviná): "Chtěl bych pogratulovat Bohemce k záchraně. Musím říct, že jsme jim to trošku usnadnili. Naše úvodní šance zahozená, kdybychom tam byli důslednější, utkání by to zkomplikovalo. Pak tam byla pasáž, kde jsme byli silnější na míči, ale v pokutových územích jsme nebyli silní jak jindy, proto jsme to utkání prohráli. Návrat do Ďolíčku byl příjemný. Prožil jsem tu krásné chvilky a mám tady několik přátel. Ale jsme profesionálové a snažil jsem se mužstvo od toho oprostit, jeli jsme sem jako na každé jiné utkání. Motivace hrát v Praze pro hráče z Karviné musí být obrovská, je tady víc manažerů a lidí. Bohužel se nám to nepovedlo."

 

Sestava Bohemians Praha 1905

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
  30 B Fryšták Tomáš   90    
  16 O Dostál Martin 90    
  15 O Krch Daniel (C)   90    
  14 O Šmíd Michal   90    
  24 O Havel Milan   90    
  5 Z Bartek David   90    
  2 Z Švec Michal   90    
  21 Z Hašek Martin   90    
out 31 Z Berger Tomáš   84    
out 99 Ú Kabajev Jevgenij 89    
out 7 Ú Kuchta Jan   71    
in 33 Z Mašek Dominik   19    
in 4 Z Jindřišek Josef   6    
in 6 Z Hubínek Michal   1    

Sestava MFK Karviná

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
  16 B Laštůvka Jan   90    
  14 O Moravec Jan   90    
  5 O Jovanović Mihailo   90    
  22 O Hošek Jan   90    
  17 O Eismann Pavel (C)   90    
  27 Z Panák Filip   90    
out 21 Z Weber Tomáš   67    
out 24 Z Dressler Patrik   45    
  23 Z Budinský Lukáš   90    
  9 Z Kalabiška Jan   90    
out 15 Ú Wágner Tomáš   82    
in 8 Z Smrž Vojtěch   45  
in 19 O Vondra Jan   23    
in 7 Z Puchel Erik   8    

 

 

reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace