BOHEMIANS PRAHA 1905

3:0

(3:0)

FC ZBROJOVKA BRNO

Neděle 11.9.2016, 15:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 6. kolo

Branky: 27. Hašek, 32. Šmíd, 45. Havel
 ČK: 82. Jovanovič
 Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták (Severýn)
 Delegáti: Čičmanec, Kořínek
 Diváci: 4 329

REPORTÁŽ

phoca thumb m 06brno02Do první šance se ve třetí minutě dostali domácí. Lutsovu akci po levé straně zakončoval Mašek, ale nepřekonal Melichárka.

Zbrojovka při rohových kopech zkoušela netradiční signály. V jednom případě Budinskému vypadl míč, ale nikdo z hostujících hráčů se k zakončení nedostal. Gólman "klokanů" své zaváhání brzy napravil, když zblízka vychytal unikajícího Řezníčka.

Ve 27. minutě Bohemians otevřeli skóre. Po akci Lutse a Maška se dostal k odraženému míči Hašek, který střelou po zemi propálil Malichárka. Už za pět minut to bylo 2:0. Holendovu hlavičku z rohu vyrazil brněnský brankář jen před sebe a dorážející Šmíd už měl snadnou práci.

Brno v předchozích čtyřech ligových zápasech dostalo jediný gól, ale v nastavení úvodní půle inkasovalo potřetí. Melichárek vyběhl hodně z branky a odkopl míč před Lutsem jenom k Havlovi, který ho přehodil takřka z půlící čáry. Obránce reprezentační jednadvacítky zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži.

V úvodu druhé půle mohli Bohemians zvýšit. Mašek po přihrávce Haška však ranou z první vypálil nad břevno. Mezi tyče se nevešla ani hlavička Holendy. Vršovické mužstvo kontrolovalo komfortní náskok a Zbrojovku do větších šancí nepouštělo. Naopak v 76. minutě musel opět zasahovat Melichárek, jenž vykopl Haškův tečovaný pokus.

I poslední naděje hostů zhasla devět minut před koncem, kdy Jovanovič stáhl unikajícího Holendu a rozhodčí Zelinka mu rovnou ukázal červenou kartu.

Brno tak nebodovalo poprvé od dubnové porážky v Liberci, naopak Bohemians vyhráli podruhé za sebou a na předposlední Jihlavu si v ligové tabulce vytvořili pětibodový náskok.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Koubek (trenér Bohemians Praha 1905): Potřebovali jsme se odpoutat od protivníků do v uvozovkách bezpečnějších vod, což se podařilo. S tím se spojil slušný herní výkon, takže o to větší radost je. Ale vždycky je, co vytknout. Brno tam také mělo nebezpečné situace. Byla tam vyložená šance za stavu 0:0, kdy nás Budinský podržel. Tam se lámal chleba, kdybychom prohrávali, tak to mohlo být všechno jinak. Třetí gól potvrdil to, že Milan Havel je hráč inteligentní. Zapřemýšlel, připravil si to a potvrdil, že má slušnou kopací techniku. Byl to moment překvapující a pěkný. Mám radost, že jsme vyhráli dva zápasy doma, udělali jsme silný Jablonec a určitě silné Brno se skóre 5:0. Vzestup tady je, ale nesmíme být na hrušce a v euforii, to by se nám vymstilo. Takže chceme pokračovat v nastoleném trendu.

Svatopluk Habanec (trenér FC Zbrojovka Brno): "Předvedli jsme asi nejhorší poločas z těch pěti kol, co máme odehraných. My jsme hráli takový moc pohodlný fotbal, přesto jsme měli dvě velice dobré příležitosti. Hlavně Řezníčkem, kterému se v tutovce asi zamotal balon. Druhá situace po rohovém kopu, kdy to tam Michalu Škodovi také drnkalo pod nohama. To byly věci, které to mohly zlomit. Ale nemůže nás zlomit jeden gól, druhý gól a při třetím gólu uděláme tak fatální chybu, že prakticky je po zápase. Druhá půlka, byť tam byly nějaké věci z obou stran, se spíš dohrávala. To mě mrzí dvojnásob, protože jsme s tím ještě chtěli něco udělat. Zklamání z prvních 45 minut, osobní souboje byly jednoznačně ve prospěch domácích, kteří byli i lepší fotbalově. My jsme dneska hráli druhé housle."