2:4

(0:3)

BOHEMIANS PRAHA 1905

logo bohemians

Pátek 20.10.2017, 18:00 hodin • Stadion v Jiráskově ulici - Jihlava • HET liga (2017/2018) • 11. kolo

Branky: 9. + 16. + 22. Kabajev, 73. Reiter - 60. Tlustý, 90. Ikaunieks (z pen.)
 ŽK: 37. Luts
 Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Myška (Machálek)
 Delegáti: Mlsna, Poklop
 Diváci: 3 360

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Bohemians, kteří dosud měli nejhorší útok ligy, tak poprvé od dubna 2008 nastříleli v nejvyšší soutěž více než tři branky a v neúplné tabulce poskočili na šesté místo. Jihlava naopak zůstala poslední a Klokany ani na devátý pokus neporazila.

Kouč Bohemians Hašek poslal do zápasu totožnou sestavu, která v minulém kole v Ďolíčku dokázala vybojovat tři body proti ostravskému Baníku. V útoku opět nastoupil Kabajev, o kterém trenér Hašek prohlašoval, že má velkou formu. A ruský útočník to potvrdil. Už v deváté minutě využil Urblíkovu chybu v rozehrávce a šel sám na gólmana Hanuše. Vůbec první střela v utkání skončila v síti.

Vysočina inkasovala i z druhé střely na branku, která přišla opět z kopačky Kabajeva po čtvrthodině hry. Střelec hostí využil špatné komunikace jihlavských stoperů při centrovaném balónu a střelou na vzdálenější tyč poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Kabajev zkompletoval svůj hattrick v 22. minutě a postaral se tak o rekord ligy. Dosud nikdo od úvodního hvizdu tak rychle třikrát neskóroval. Nejrychlejší hattrick v historii však má na svědomí sparťan Horst Siegl, který v roce 1994 třikrát skóroval do sítě Dukly v rozmezí mezi 80. a 88. minutou.

Devět minut po přestávce se Kabajev proměnil v nahrávače. Natáhl na sebe oba stopery a do sóla vysunul Maška, jehož střelu vyrazil Hanuš na roh. Vysočina se dočkala snížení v 60. minutě, kdy přihrávku Ikauniekse poslal z voleje přesně k pravé tyči těsně za hranicí vápna střílející Tlustý.

Sedmnáct minut před koncem mohl snížit na rozdíl jedné branky Ikaunieks, ale z malého vápna nastřelil jen brankáře Fryštáka. Hned z protiútoku se prosadili Klokané, když střídající Reiter navázal na svůj premiérový ligový zásah z minulého kola.

V 90. minutě po faulu Jindřiška na Rabušice korigoval na konečných 2:4 z penalty svým čtvrtým gólem v sezoně Ikaunieks.

Ohlasy trenérů:

Ivan Kopecký (trenér FC Vysočina Jihlava): „Myslím, že jsme do utkání vstoupili slušně. Na hráčích bylo vidět odhodlání a vytvořili jsme si první gólovou možnost. Jenže v rozmezí 9. až 22. minuty jsme svými hrubými a fatálními chybami soupeře poslali do tříbrankového vedení a do sedla. Jednoduše vstřelené góly soupeře na nás zanechaly citelné psychické stopy a od toho se odvíjel celý první poločas. Navíc přišlo zranění Mišůna, na které jsme museli reagovat. V poločase jsme hráčům řekli, aby dali hlavu nahoru a snažili jsme se jim zvednout sebevědomí. Chtěli jsme kontaktním gólem utkání zdramatizovat a soupeři tak duel znepříjemnit. Po hodině hry jsme skutečně branku vstřelili a zhruba o deset minut později měl velkou příležitost na snížení na 2:3 Ikaunieks. Bohužel neproměnil a naopak jsme z kontru dostali čtvrtý a definitivně rozhodující gól. Penalta, kterou proměnil Ikaunieks, přinesla jen kosmetickou úpravu stavu.“

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Na zápas jsme se připravovali stejně jako na všechny ostatní. Snažíme se zodpovědně bránit, v ideálním případě vzadu uhrát nulu. Disponovat také rychlým přechodem do útoku, jestliže nejde hrát rychle, tak mít i kvalitní postupný útok. Dnes se nám obzvlášť dařil rychlý přechod do ofenzivy. Po zisku míče jsme se opakovaně dostávali soupeři za záda. Díky tomu dal Jevgenij Kabajev během patnácti minut hattrick, za což mu gratuluji. Nestává se to každý den a určitě ne na Bohemce. Nás nejlepší střelec z minulé sezony měl na kontě tři branky. Kabajev tento počin vyrovnal během čtvrt hodiny. O poločase jsme se společně s hráči připravovali na to, abychom dohráli utkání zodpovědně a s velkým nasazením. Nechtěli jsme nechat soupeře nadechnout. Bylo jasné, že i gól na 1:3 nalije Jihlavě sílu do žil. V situaci, kdy už nemá co ztratit a zápas by se mohl pro nás zkomplikovat. Bohužel se tak stalo, když po hodině hry branka nakonec přišla. My si vytvořili nějaké příležitosti před snižující trefou i po ní. Nic jsme ale neproměnili. Zlomový okamžik byla dvaasedmdesátá minuta, kdy Fryšták nohou zneškodnil domácí gólovou šanci. Záhy z protiútoku Reiter proměnil svou příležitost, čímž dal druhý gól v druhém po sobě jdoucím zápase. Překonal své gólové statistiky z Vlašimi. Potom jsem už viděl, že bychom to mohli zvládnout. Jihlavě branka na 4:1 vzala energii i chuť."