2:1

(1:1)

MFK KARVINÁ

logo karvina

Sobota 5.8.2017, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • HET liga (2017/2018) • 2. kolo

Branky: 30. Bartek, 85. Jirásek - 38. Wágner

ŽK: 43. Bartek, 90. Kuchta - 3. Eismann, 23. Šisler, 83. Weber, 90. Janečka

Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Kříž (Rejžek)

Delegáti: Mlsna, Hartman

Diváci: 4 192

phoca thumb m 01hradec03V sestavě Bohemians si ligovou premiéru odbyl sparťanský odchovanec Reiter a na pravé straně hodně provětrával karvinského kapitána Eismanna. Aktivita se mu vyplatila po půlhodině hry, kdy měl sice na Eismanna výraznou ztrátu, přesto ho dokázal předběhnout, získat míč, vniknout do vápna a tam najít Barteka, který otevřel skóre.

Bohemians tak korunovali svůj tlak. Dostávali se do nebezpečných pozic, ale Švec a Bartek pálili těsně vedle. Naopak Karviná se dlouho prosazovala jen po rohových kopech, po kterých měli možnosti Kalabiška a Štepanovský, ale brankáře Fryštáka nepřekonali.

Jenže ve 38. minutě Karviná z ničeho nic rozebrala domácí obranu a srovnala. Štepanovský si naběhl za obranu, patičkou přiklepl míč Wágnerovi a ten propálil Fryštáka. Navíc hosté mohli skóre ihned otočit. Štepanovský se ocitl sám před brankářem, ten mu ale při snaze o kličku míč odebral.

Po změně stran tempo opadlo a šancí ubylo, jelikož se hrálo především ve středu hřiště. Dlouho tak byl jedinou šancí náběh domácího Maška a jeho střela z úhlu vedle branky.

Hru Bohemians oživil až střídající Kabajev, který si dvakrát dobře naběhl za obranu. Poprvé byl u míče dříve hostující gólman Berkovec, podruhé ho Kabajev efektně přeloboval a vstřelil gól, který mu však sudí kvůli ofsajdu neuznali.

Domácí fanoušci se přesto vítězného gólu nakonec dočkali. V 85. minutě centr z pravé strany propadl ve vápně až k nabíhajícímu Jiráskovi a ten z voleje zařídil tři body. Potvrdit je ještě mohl Kabajev, ale trefil jen tyč. Wágnerovu snahu o vyrovnání pak zastavil Šmíd.

Ohlasy trenérů:

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "V první půli se nám dařilo plnit náš taktický plán a bylo tam hodně šancí, ale vytěžili jsme z toho jen gól. A Karviná, která byla nebezpečná jen ze standardek, nás po brejku vytrestala. Z docela kvalitní hry jsme měli jen remízový poločas a někteří hráči si přestali věřit. To ztracené sebevědomí jsme se jim snažili vrátit a upozorňovali je, že musíme být trpěliví a hrát po zemi, konstruktivně a nenakopávat, protože bychom měli malou šanci vyhrávat souboje. Povedla se nám střídání, Kabajev to oživil, Nečas nahrál na gól, který dal Jirásek. Čtyři body jsou důležité i pro psychiku hráčů, protože tu máme mladé hráče, kteří v lize začínají. Nemáme za sebou výsledkově dobrou přípravu. Nevěděli jsme, jak na to budeme. Neměli jsme k dispozici Tetteha, nešli jsme do zápasu v nejlepším rozpoložení a o to více jsem spokojený, že jsme to zvládli, i když to bylo napínavé až do konce."

Jozef Weber (trenér MFK Karviná): "Herně to nebylo dobré utkání, nedařila se nám hra s míčem, což je ve fotbale to nejdůležitější. Přesto jsme tam měli za stavu 0:0 šance po rozích, a kdybychom proměnili, mohlo to vypadat jinak. Ve druhé půli už jsme nebyli nebezpeční, a když je obrana přetížená, tak se nějaká chyba stane a ta také přišla. Jsem zklamaný z pasivity týmu a celkově ze hry. I kdybychom to uhráli na remízu, tak bych nebyl spokojený. Domácí Reiter hrál velmi dobře, Pavel Eismann už měl žlutou kartu, měl jsem strach z vyloučení, proto jsem ho stáhl v poločase. Také jsem chtěl tu situaci na naší levé straně změnit, protože v první půli vyznívala pro domácí."