1:0

(0:0)

1. FC SLOVÁCKO

logo karvina

Sobota 9.9.2017, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • HET liga (2017/2018) • 6. kolo

Branky: 65. Hašek
 ŽK: 26. Kocič
 Rozhodčí: Matějček - Dobrovolný, Antoníček (Klíma)
 Delegáti: Liba, Ubias
 Diváci: 4 041

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03První zajímavou šanci viděli diváci ve čtvrté minutě. Akci Pražanů zakončil tvrdou střelou Dostál, ale brankář Heča míč vyrazil. Za deset minut málem udeřilo Slovácko. Havlík našel z přímého kopu volného Hoffmana a ten zblízka vypálil nad břevno.

Skóre neotevřel ani domácí Bartek, který po pěkné Reiterově přihrávce minul branku. Hosté hrozili prakticky jen ze standardních situací, po jedné z nich Hoffmanovu hlavičku vykopl z brankové čáry obránce Šmíd. "Klokani" si ze hry vytvářeli víc šanci, jenže i Reiter krátce před pauzou technickou střelou minul.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji Slovácko. Po několika nepřesných střelách zahodil v 53. minutě obrovskou příležitost Daníček, který zblízka nepřekonal pozorného gólmana Fryštáka.

Bohemians se oklepali a v 65. minutě otevřeli skóre. Dostál poslal míč do šestnáctky, střídající Tetteh se do zakončení nedostal, ale volný Hašek pohotovou dorážkou propálil Heču.

Domácí měli velké štěstí v 85. minutě, kdy Havlík trefil tyčku. Na druhé straně do brankové konstrukce v nastavení zamířil i náhradník Mašek.

Vršovické mužstvo tak porazilo Slovácko teprve ve druhém z posledních 11 ligových duelů, doma však se soupeřem z Uherského Hradiště potřetí za sebou neinkasovalo.

Ohlasy trenérů:

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): „Ještě pořád nejsme úplně srovnaní. Někteří hráči ještě stále nejsou ve stavu, kdy by mohli podat stoprocentní výkon. I proto jsme v průběhu zápasu neměli tolik šancí, nedařilo se nám hrát po zemi a rychle, jak jsme chtěli. Slovácko určitě nebylo horším týmem, dokonce mělo víc šancí, ale gól jsme vstřelili my. Jsem šťastný, že jsme ten zápas takhle upižlaně zvládli. Vážím si nuly, ale těch šancí tam měl soupeř na můj vkus až příliš. Máme na čem pracovat.“