0:1

(0:0)

FK JABLONEC

logo karvina

Sobota 23.9.2017, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • HET liga (2017/2018) • 8. kolo

Branky: 56. Doležal

ŽK: 53. Doležal, 83. Jovović, 89. Janković

Rozhodčí: Marek - Kotík, Hájek (Mikyska)

Delegáti: Chytil, Šotek

Diváci: 4 238

phoca thumb m 01hradec03Bohemians mohli protrhnout ligové střelecké trápení už v páté minutě, kdy Nečas přihrál volnému Tettehovi, ale ghanský útočník trefil z hranice vápna jen tyč. O deset minut později prováhal Tetteh další šanci.

Jablonec brzy přišel o záložníka Trávníka, jehož při průniku zasáhl domácí Luts rukou do obličeje a způsobil mu zranění, kvůli kterému musel bývalý kapitán jednadvacítky střídat.

Domácí byli aktivnější a dostávali se do nadějných pozic. Po akci Tetteha, který zatáhl míč 50 metrů po lajně, vystřelil nepřesně Dostál. Bohemians nevyužili ani zaváhání gólmana Hrubého při standardní situaci.

Jablonec udeřil z první vážnější střely na branku. V 56. minutě se uvolnil na pravé straně Masopust a poslal před branku střílený centr, který špičkou tečoval Doležal a zařídil klíčový první gól.

Bohemians pak už nedokázali odpovědět a ukazovali, proč se jim v útoku nedaří. V závěru ještě mohl výhru potvrdit Mihálik, ale ve dvou šancích selhal a dovolil domácím obráncům na poslední chvíli odvrátit gól.

Ohlasy trenérů:

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Když se na zápas připravujete, dáte do toho obrovské množství energie a nemáte najednou nic, tak je to smutné. Podle mě to byl zápas, který mohl pro nás skončit bodem, ba i třemi. Hráči nemají zpětnou vazbu. Tvrdě pracují, snaží se správně dodržovat pokyny. Ne vždy se výsledek dostaví. Jsme nezkušení, v útočné fázi nám chybí chytrost. Netvrdím, že si za zápas vypracujeme deset gólových šancí. Určitě si jich vytvoříme více, než říká naše bilance. Dnes jsme měli na to, abychom minimálně jeden gól vstřelili. Máme v ofenzivě spoustu mladých hráčů. Jsem přesvědčen, že pokud budeme schopni hrát fotbal, který jsme předváděli v první půli. Tak branky přijdou!“ Neprožíváme zrovna nejlepší období. Postoupit jsme chtěli, zrovna tak bylo dnes úkolem vyhrát. Za určitých okolností bych i proti takovému těžkému soupeři bod bral. Budeme pracovat dál, naše mužstvo se stále tvoří. Znovu si některé věci zopakujeme a musíme pracovat dál. Hlavně abychom začali střílet góly."

Zdeněk Klucký (trenér FK Jablonec): "Jsme rádi za tři body, tady se bude těžko vyhrávat. Bohemka hraje hodně běhavý fotbal. Z rychlých protiútoků nám domácí trefili tyč. Hodně problémů nám dělal Tetteh. V některých situacích jsme tam měli štěstí. Pak jsme vstřelili gól a kontrolovali docela hru. V závěru jsme mohli zvýšit náš náskok, kdyby ale Mihálik netrefil nohy soupeře na brankové čáře. Byli jsme prostě efektivnější."