2:1

(0:1)

BOHEMIANS PRAHA 1905

logo bohemians

Neděle 1.10.2017, 15:00 hodin • Stadion Doosan Arena - Štruncovy sady, Plzeň • HET liga (2017/2018) • 9. kolo

Branky: 53. Krmenčík, 83. Havel - 42. Mašek
 ŽK: 69. Havel, 88. Kopic - 62. Nečas, 63. Luts, 66. Kabajev, 85. Dostál
 Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Flimmel (Pechanec)
 Delegáti: Ulrich, Andrejs
 Diváci: 10 712

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Jako první na branku vystřelil krátce po výkopu hostující Hašek, který Kozáčika nezaskočil. Plzeň měla problémy s obranným blokem soupeře. Defenziva Bohemians zblokovala ránu Řezníka i Koláře, Havel pak pálil nad branku.

Domácí dál marně obléhali šestnáctku Bohemians, a když už do nějaké střelecké příležitosti dostali, chyběla jim přesnost. Jako v případě hlaviček Krmenčíka. Ve 42. minutě nečekaně otevřeli skóre Pražané. Vaníček nacentroval do šestnáctky, Mašek přeskočil Hejdu a přesnou hlavičkou překonal Kozáčika.

Plzeňský trenér Pavel Vrba poslal do druhého poločasu Zemana a Bakoše. Právě zkušený slovenský útočník mohl po dvou minutách na hřišti vyrovnat, tvrdou ránu však zastavil gólman Fryšták.

V 53. minutě už to Západočechům vyšlo. Zeman z přímého kopu nacentroval do šestnáctky, Fryšták podběhl míč a Krmenčík hlavou vyrovnal. Nejlepší střelec soutěže zaznamenal sedmou trefu v sezoně. "Viktoriáni" pak sevřeli soupeře v jeho šestnáctce. Do největší šance se dostal bek Řezník, kterého však zblízka výtečně vychytal brankář Bohemians.

Okolo 70. minuty obrovský plzeňský tlak polevil a Bohemians se začali opět dostávat do hry. Po několika náznacích běžel náhradník Kabajev sám na Kozáčika, ale slovenský brankář jeho ránu výborně vytáhnul na roh.

V 83. minutě domácí dokonali obrat. Na další Zemanův centr si naskočil Havel a hlavou překonal Fryštáka. Krajní bek si proti mateřskému celku připsal premiérový gól v dresu Viktorie.

Ohlasy trenérů:

Pavel Vrba (trenér FC Viktoria Plzeň): "Sami jste viděli, že jsme utkání zvládli až v závěru. Dnes to bylo spíše srdcem a bojovností než nějakou mimořádnou fotbalovou kvalitou. Sice měla Bohemka v první půli trochu štěstí. Na druhou stranu za stavu 1:1 si Bohemka vytvořila stoprocentní gólovou příležitost, ale neproměnila ji. Zápas mohl skončit jakkoliv. My měli štěstí, že jsme balón dvakrát dotlačili do brány a dosáhli vítězství. Je pravda, že jsme měli jít víc do brány. Ale byly tam dvě situace, kdy jsme gól vstřelit měli a zápas by se vyvíjel jinak. Nevím, jestli se mýlím, ale Bohemce se povedla jedna akce a z ní udeřila. Trpělivě na to čekali a bránili. My se tam nemohli dostat. Byli jsme bez pohybu, pomalejší. Aktivita ofenzivních hráčů nebyla taková, jakou jsme si představovali. Příchodem Bakoše a Zemana se hra zrychlila. Do vápna létalo více centrů, ve vápně nabíhalo větší počet hráčů. Ukázalo se to jako rozhodující faktor, který určil vítěze střetnutí."

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Přijeli jsme do Plzně v roli outsidera. Vzhledem k postavení v tabulce, rozpočtu a dalších různých aspektů. Věřili jsme si před utkáním, že tady můžeme vyhrát. Sestavu jsme postavili tak, abychom v prvním poločase dokázali vzadu ubránit nulu. Dále jsme chtěli poslat do hry naše rychlé hráče, které jsme na lavičce měli. První půle se nám povedla výsledkově nad plán, protože jsme vedli. Ve druhém poločase nás Plzeň zatlačila ještě více a přišel vyrovnávací gól. My ale měli dvě obrovské příležitosti Nečasem a Kabajevem. Kdybychom udeřili, tak ten zápas určitě dopadl jinak. My ale neskórovali a když chcete být úspěšní, tak nesmí chybět efektivita. Ještě těsně před poločasem měl za stavu 1:0 šanci Tetteh, ale vyřešil to špatně. Hráčům jsem o poločase řekl, že musíme přidat druhý gól. Nejde bránit jednogólové vedení. Druhou branku jsme ale nepřidali. Plzeň má velkou kvalitu, hráči jsou dlouho pospolu. Plzeň si vynutila tlak, z nějž pak i rozhodla. Po gólu jsme vysunuli stopera Šmída na hrot. Ale šanci jsme si už nevypracovali. Hráčům jsem za výkon poděkoval."