BOHEMIANS PRAHA 1905

0:0

(0:0)

FK DUKLA PRAHA

Neděle 2.12.2018, 15:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • FORTUNA:LIGA liga (2018/2019) • 17. kolo

ŽK: 34. Bezpalec, 73. Souček, 86. Tetour
 Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka (Rejžek)
 Delegáti: Ondo, Chytil
 Diváci: 3 101

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 17. ligovém kole v malém pražském derby s Duklou bez branek. "Klokani" v nejvyšší soutěži nevyhráli doma poosmé za sebou. Bohemians protáhli čekání na ligové vítězství na šest kol a v tabulce jsou desátí. Dukla v nejvyšší soutěži potřetí za sebou bodovala a neinkasovala, zůstala však předposlední.

Do základní sestavy Bohemians se po třech měsících vrátil zkušený kapitán Jindřišek, naopak ani na lavičce nebyl nejlepší střelec "klokanů" v ligové sezoně Hilál.

V první půli se hrál v Ďolíčku nezáživný zápas s minimem velkých šancí. V páté minutě protáhl domácího brankáře přízemní střelou Podaný, na druhé straně si po centru málem nechtěně dal vlastní gól vracející se Souček.

Ve 24. minutě mohli udeřit hosté, Djuranovič se protlačil až před Fryštáka, ale tísněn obráncem mířil nad. Deset minut před pauzou dostali domácí balon do sítě, asistent rozhodčího však už předtím odmával ofsajd. Branku nepřinesl ani nápor domácích těsně před pauzou.

Po přestávce dlouho pokračoval fotbal bez šancí a s nepřesnostmi na obou stranách. Bohemians se dostali do tlaku až v posledních 20 minutách. V 79. minutě postupoval do brejku Martin Hašek mladší, ale gólman Dukly Rada jeho pokus vyrazil.

O dvě minuty později se neprosadil ani druhý ze synů domácího kouče Martina Haška staršího Filip, který z malého vápna přestřelil. Poté pálil kousek mimo Vodháněl.

Bohemians se tlačili za vítězným gólem, ale v koncovce se jim nevedlo. Střídajícího Maška vychytal Rada a v poslední minutě Dostál nůžkami přestřelil. Na opačné straně mezitím Podaného ránu zlikvidoval Fryšták.