2:2

(1:1)

BOHEMIANS PRAHA 1905

logo karvina

Sobota 3.2.2018, 17:45 hodin • Antalya - Turecko • Mezinárodní utkání (2018) • 3. zápas

Branky: 27. Malec, 78. Romanovskij - 24. Mašek, 82. Nečas
 ŽK: 89. Mbodj

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Svěřenci trenéra Haška odehráli v sobotu podvečer na tureckém soustředění třetí přípravný duel, ve kterém byla Bohemka sice lepším celkem, ale nedokázala proměnit několik příležitostí a nakonec utkání skončilo remízou 2:2.

Zápas se spřáteleným zelenobílým klubem proběhl na stadionu Mardan a od úvodu se více dařilo našim hráčům. V největších šancích však Tetteh nemířil přesně, na druhé straně zasahoval Fryšták proti střele Marquinhose. Do vedení dostal Bohemku Mašek, který využil centru Lutse z levé strany a poslal míč přes brankáře do branky. Zanedlouho však bylo srovnáno, když střílel přesně Malec.

Do druhého poločasu poslal trenér Hašek téměř jinou sestavu a tlak Klokanů zesílil. Vršovičtí si vytvářeli další brankové příležitosti, ale koncovka postrádala potřebnou přesnost a kvalitu. Nečas nedokázal poslat míč mezi tyče, za několik okamžiků sám nahrával před branku, Dias ovšem před prázdnou svatyní na míč nedosáhl.

Nakonec se do vedení dostal Žalgiris, když překonal Fryštáka po centru z pravé strany Romanovskij. I tentokrát bylo ale rychle srovnáno, Nečas se uvolnil na hranici ofsajdu a samostatný nájezd dokázal chladnokrevně proměnit. O chvilku později mohl znovu otočiit skóre Lucas, ale o kousek minul branku. A když se neujala ani dalekonosná střela Jindřiška z poslední minuty, utkání skončilo remízou.

Turecká mise tímto duelem pro Bohemians pomalu končí, v neděli se tým vrací do Prahy a v sobotu 10. 2. jej od 15 hodin čeká v Ďolíčku generálka na ligu proti MFK Ružomberok.

Dále střídali:

Kodz Dominykas (29), Uzéla Karolis (29) - Hůlka Daniel (odehráno minut - 45), Kocič Milan (45), Reiter  Rudolf (45), Jindřišek Josef (45), Vaníček Antonín (45), Dias Lucas (45), Kabajev Jevgenij (26)

Bohemians Praha 1905 - MFK Ružomberok

1:0

(0:0)

MFK RUŽOMBEROK

Sobota 10.2.2018, 15:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Mezinárodní utkání (2018) • 4. zápas

Branky: 70. Tetteh
 Rozhodčí: Proske - Kubr, Petřík
 Diváci: 812

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Klokani začali generálku od samého úvodu aktivně. Už v úvodní minutě se míč od Lutse přes Haška dostal až ke Kocičovi, který okamžitě odcentroval. Balón ovšem před Maškem odkopl kapitán Maslo. Další ofenzivní akce na sebe nenechala dlouho čekat. Hašek vybojoval míč na půlící čáře a přenechal ho Lutsovi. Záložník Klokanů s ním postupoval a vybídl přihrávkou do strany Maška, jenž odcentroval do šestnáctky, ovšem Macík balón konečky prstů vyškrábl mimo dosah hráčů Bohemky. Hašek byl motorem útočné akce i napotřetí. Pěkným obloučkem dosta míč na Nečase, který odcentroval ale Mašek byl v tísni a získal rohový kop.

Hosté odpověděli po standardní situaci, ke které se postavil Daniel. Svým centrem našel Masla, ale jeho hlavičku z ofsajdového postavení Fryšták skokem ke své pravé tyči chytil. Šance v dalším průběhu zápasu nepřicházely. Branku se pokusil ohrozit Šmíd, ale střela pravačkou mu nevyšla podle představ a míč skončil mimo tři tyče. Poté vyhrál po centru Haška hlavičkový souboj Bederka pro Lutse, ale jeho efektní nůžky Macíka v brance nevystrašily.

Po půlhodině hry už diváci viděli velkou šanci, kterou si vytvořili Klokani. Reiterovi sice v úniku vyrazil míč z podnohou Macík. Balón si ovšem našel Nečas a přihrál do vápna Maškovi, který ho ještě předložil dobře postavenému Haškovi, ale záložník Klokanů napálil pouze tyč. Po chvílí to zkoušel Hašek znovu, tentokrát pravačkou a Macík v lež míč schoval v náruči. Před poločasovou pauzou zahrozili hosté. Haskič obral o míč Šmída a přihrál do uličce Danielovi, který se hnal na Fryštáka ale jeho střelu na zadní tyč brankář Klokanů skvěle vyrazil.

Do druhé půle poslal trenér Hašek tři čerstvé hráče. Byl to ovšem Ružomberok, který zahrozil. Už po čtyřech minutách se hnal Haskič na Fryštáka, ale v tísni obránců Bohemky zakončil vedle levé tyče Fryštákovy branky. Zanedlouho mohl změnit stav utkání opět Haskič. Daniel našel přízemním centrem na malém vápně Haskiče, ale ten míč poslal vedle. Ružomberok se neprosadil ani ve třetí šanci během pár minut. Kostadinova bránil už jen Jindřišek, kterého sice dokázal hostující hráč obejít. Balón ale před Fryštákem poslal mimo branku.

Po šedesáti minutách bylo v Ďolíčku použito i videozáznam, když se hráči Bohemky dožadovali pokutového kopu po nastřelené ruce. Video ovšem penaltu nepotvrdilo. Následně se ale už Klokani mohli radovat. K Tettehovi se odrazil míč po střele a forvard Klokanů neměl problém uklidit míč za záda Macíka. Navýšit vedení se pokoušel Vaníček, ale střelou zevnitř vápna branku minul.

V závěru se hosté po hlavičce radovali z vyrovnání, ale ofsajd zakončujícího hráče potvrdil videozáznam a Klokani tak vyhráli jednobrankovým rozdílem.

in 22 O Menich Jozef   18

Krch Daniel (odehráno minut - 23), Dias Lucas (23), Bartek David (23)

Gabala SC - Bohemians Praha 1905

GABALA SC

1:3

(0:1)

Středa 31.1.2018, 15:00 hodin • Antalya - Turecko • Mezinárodní utkání (2018) • 2. zápas

Branky: 49. Hajiyev - 31. Luts, 69. Nečas, 70. Hašek
 ŽK: 67. Kone - 64. Urdinov

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Ve středu odpoledne sehráli Klokani na soustředění v Turecku druhé přípravné utkání, svěřenci trenéra Haška nastoupili proti ázerbajdžánské Gabale s pozměněnou sestavu. Volno dostal brankář Fryšták, lehká zranění nepustila do hry Maška, Tetteha ani Vránu.

Od úvodních minut byla Bohemka aktivnější, výraznější šance si však nevytvořila. Skóre duelu otevřel po půlhodině hry Luts, když překonal brankáře hlavou po centru Bartka z pravé strany. V nastaveném čase mohlo být ještě veseleji, Bartek však svoji dělovkou orazítkoval pouze břevno.

Do druhého dějství udělal trenér Hašek pět změn v sestavě a Gabala bohužel brzy vyrovnala. Tentokrát se hlavou trefil Hajiyev. Klokani však nesložili zbraně a vedení mohl Bohemians vrátit Kabajev, ve stoprocentní šanci však mířil pouze do brankáře.

Klokani se nakonec dočkali v 69. minutě. Hašek přihrál Nečasovi a ten tečovanou střelou dostal míč za záda brankáře. Hned vzápěti si oba aktéři úlohy vyměnili, Nečas vybídl Haška a ten střelou k zadní tyči uzavřel na konečných 3:1 pro Bohemku.

Poslední přípravný duel na soustředění v Turecku odehrají Pražané v sobotu proti litevskému Žalgirisu Vilnius, výkop je naplánován na 17.45 hodin středoevropského času.

in 7 Z Reiter Rudolf   45

Mammadov Agil (B), Gurbanov Ilgar (Z), Mammadov Elvin (Z), Hadjili Hajiagha (Z), Naabiyev Faeud (Z) - Šmíd Michal (odehráno minut - 45.), Jindřišek Josef (45.), Dias Lucas (34.), Kocič Milan (21.)

FC Rubin Kazaň - Bohemians Praha 1905

FC RUBIN KAZAŇ

1:0

(1:0)

Neděle 28.1.2018, 14:30 hodin • Antalya - Turecko • Mezinárodní utkání (2018) • 1. zápas

Branky: 27. Zhemaletdinov
 ŽK: 48. Kudryashov

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Klokani dnes nastoupili do prvního utkání v rámci tureckého soustředění. Trenér nemohl počítat pouze s Maškem, kterého do zápasu nepustila lehká bolest zad. Hned od úvodu byli hráči v zelenobílých dresech více než vyrovnaným soupeřem. Ve 4. minutě se pokusil rychlý protiútok zakončit Luts střelou na zadní tyč, ale míč se nevešel mezi tři tyče. Po patnácti minutách se krásně uvolnil Tetteh, obešel dva hráče, ale samostatný únik bohužel zakončil střelou přímo do brankáře.

Ve 27. minutě se dostal soupeř do vedení. Po přihrávce do vápna se z těsné blízkosti dokázal před Fryštákem prosadit Zhemaletdinov. Po půlhodině hry zkoušel střílet Azmoun z dálky, ale Fryšták byl pozorný a vyrazil střelu na roh. O chvilku později získal míč na straně hřiště Tetteh, zamířil do vápna a hledal na přední tyči Nečase. Po jeho střele kopala Bohemka roh, ze kterého se ale také neprosadila.

Do druhého dějství vyslal trenér Hašek novou stoperskou dvojici Bederka - Hůlka a čerstvé krajní záložníky Vaníčka se Záviškou. Právě posledně dva jmenovaní spolupracovali v 60. minutě. Jenže prudký Vaníčkům centr nedokázal nováček v kabině hlavou pořádně usměrnit. Po chvilce se v dalším samostatném úniku objevil Tetteh. Bohužel ale tváří v tvář brankáři Akmurzinovi se neprosadil a následná přihrávka na Závišku nenašla adresáta. O deset minut pozěji zkoušel akrobaticky zakončit mladý Vaníček, ale míč netrefil ideálně.

Slabou střelu Karadenize chytil bez problémů Fryšták. Na druhé straně se mohl dostat do příležitosti Záviška, ale na Kocičovu přihrávku ve vápně nedosáhl. A když v poslední minutě Klokani nevyužili ani Jindřiškovu standardní situaci ani únik Kociče, skončil první zápas na soustředění těsnou porážkou.