BOHEMIANS ČKD PRAHA - K.S.K. BEVEREN

1:0 (1:0)

Čtvrtek 01.10.1987, 16:30 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Pohár UEFA (1987/1988) • 1. kolo (2. zápas)

Branky: 11. Chaloupka

ŽK: 15. Lodders

Rozhodčí: Assenmacher - Krug, Richman (NSR)

in 13 Z van Britsom Mark   1

• Chaloupkova hlavička, která skončila už v 11. minutě v síti Beverenu, zvýšila naději Bohemians na vyrovnání dvoubrankového náskoku belgického mužstva z prvního utkání. Naděje se však nesplnila. Chaloupkův gól byl první a poslední, kterého se diváci ve Vršovicích dočkali. Bohemians měli sice převahu v poli, na začátku a na konci druhého poločasu dokonce drtivý tlak, vyzněl však naprázdno. Hlavně proto, že zklamal zcela útok, nedařilo se Žárskému ani Válkovi, Janečku po zranění nebylo téměř vidět. Navíc se útočníci snažili pronikat ponejvíce středem zhuštěné obrany Beverenu. Jiné úskalí útočních snah domácích představovaly nepřesné přihrávky. A tak obrana Beverenu, dirigovaná Pfaffem a posilovaná často hráči středové řady, tu s větším, tu s menším úsilím odvracela akce Pražanů. Snad nejblíže druhému gólu byl opět Chaloupka, ale jeho hlavičku zblízka brankář Rosez kryl. Jinak si bezradní domácí vyloženou šanci nepřipravili. Naopak při závěrečném zoufalém náporu měli dvě gólové příležitosti hosté: Lemoine však vystřelil vedle, Faircloughovu střelu zneškodnil Herda. A tak do druhého kola Poháru UEFA postupuje Beveren, i když to není soupeř, přes kterého se nedalo přejít.

Rudé právo / 2.10.1987

Dušan Uhrin (trenér Bohemians ČKD Praha): „Blahopřeji soupeři k postupu. Sehráli jsme dvě nešťastná utkání, měli jsme převahu, ale v závěrečné fázi chyběl naší hře nějaký nápad.“

Ladislav Novák (trenér K.S.K. Beveren): „Postoupil šťastnější tým, Bohemians byli lepší kondičně i technicky, my musíme nahrazovat nedostatky bojovností.“

• Pozn.: Zdigitalizovaný materiál je určen pro vzdělávací účely.