DYNAMO PRAHA

1:4

(0:3)

SPARTAK PRAHA STALINGRAD 

 

Středa 12.8.1959 • Stadion Dynamo Praha - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 1. kolo

 Branky: Hercik - Fiktus, 35. Sedláček, Hubálek, Kopsa
 Rozhodčí: Klusák
 Diváci: 18 000
 

REPORTÁŽ
 

phoca thumb m 01hradec03Odložené utkání prvého kola fotbalové ligy přineslo více než 18 000 divákům, kteří ve středu odpoledne přišli na stadión Dynama, překvapeni. Spartakovci, kteří se den před tím vrátili z úspěšného zájezdu do Francie, zvítězili zcela přesvědčivě po dobré hře celého mužstva. Hned první minuty hry přinesly nápor mužstva Stalingradu. Mnozí z diváků byli jistě přesvědčeni, že dynamovci hru vyrovnají a že sami v další části hry přejdou do ofenzivy. Nic takového se však nestalo. Vítězné mužstvo mělo téměř po celé utkání mírnou převahu, kterou dovedlo také číselně vyjádřit. Vedle spolehlivé obrany, ve které byl opět nejlepší Ipser, měli spartakovci daleko lepší, hlavně účelnější útočnou řadu. Příjemným překvapením byl i výkon nováčka v mužstvu Stalingradu Sedláčka, který projevil dostatek technického přehledu i střelecké pohotovosti. Zvláště jeho branka, kterou dosáhl ve 35. minutě po pěkném Motlově centru, se jen málokdy na našich hřištích vidí. "Duší" útoku, i když hrál jenom jeden poločas, byl opět Král. Také ostatní hráli obětavě a přičinili se o konečný úspěch.

Mužstvo Dynama "překvapilo" své příznivce především neurovnanou a neúčelnou hrou, která nemohla mít pochopitelně úspěch proti rychlému a důraznému soupeři. Obranné řady v čele s brankářem Dolejším mají značný podíl na čtyřech obdržených brankách. Také útočná řada, zvláště po odstoupení v 19. minutě zraněného Morávka, se nedovedla během celého utkání vážněji před soupeřovou brankou prosadit. Jedině Urban a částečně Hercik snesou přísnější kritiku. V záloze byl nejúspěšnějším hráčem červenobílých Vlasák.

Vítězství, i když překvapující, kterého dosáhli hráči Stalingradu, je naprosto zasloužené, je však třeba, aby trenér Rubáš domluvil především obránci Fišerovi, neboť jeho zákrok, kterým vyřadil Morávka pravděpodobně z nejbližších ligových bojů, byl přinejmenším velmi nebezpečný Také rozhodčí Klusák z Brna musí být ve svém rozhodování přesnější a daleko více také trestat nebezpečnou hru.

 

Sestavy

 

Dynamo Praha
  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
out              
in              

Spartak Praha Stalingrad 
  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
out              
in              


 

reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace