CU BOHEMIANS PRAHA

0:0

(0:0)

FK TEPLICE

Pondělí 20.9.1999, 19:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Gambrinus liga (1999/2000) • 7. kolo

ŽK: 3. Doležal, 36. Melecký, 77. Kamenický, 90. Culek - 29. Rada, 37. Tesařík, 69. Brabec, 84. Frýdek, 87. Divecký
 ČK: 38. Novák
 Rozhodčí: Krula - Vodička, Fryš
 Diváci: 11 241

REPORTÁŽ

Poslední zápas 7. kola I. ligy sledoval za ideálního fotbalového počasí zcela nabitý ďolíček, který před výkopem držel minutu ticha za tragicky zemřelé Jana Sanytrníka a brankáře příbramské Dukly Zdeňka Jánoše.

První minuty patřily vícemistrovi ze severu Čech. Jednu z jeho akcí zastavil ve 3. minutě Doležal zákrokem, za který mu "rozhodčí" Krula udělil žlutou kartu a trenér Petržela raději Doležala brzy vystřídal. Naši hráči se díky své enormní snaze dostali dvakrát do slibné střelecké pozice - Jiránkův pokus a ani Zdráhalova bomba z úhlu Macháčka nezaskočily.

V poslední čtvrthodince první půle se zápas na samé hranici bojovnosti a tvrdosti ještě přiostřil a po čtyřech žlutých přišla i červená karta. Kapitán Bohemky Jirka Novák složil sedm minut před přestávkou u postranní čáry na půlce hřiště M. Radu a byl za to dost přísně vyloučen. Teplický trenér Pešice se neudržel, vyběhl na Nováka do hřiště a byl za to vykázán na tribunu. Tepličtí do přestávky - už v přesile - zahrozili jen jednou, ale Blažek Frýdkovu ránu ve 45. minutě vyrazil po házenkářsku nohama.

Rozjitřenou atmosféru trochu zklidnil slavnostní akt o přestávce, kdy se Bohemka oficiálně rozloučila s - už sparťanským útočníkem - Honzou Flachbartem, na památku mu byl předán jeho dres s číslem 8.

V druhé půli naši hráči i v deseti dřeli do úmoru a zatlačili teplické mužstvo před jejich šestnáctku. Nečekaně zakřiknutí severočeši zahrozili až brejkem, rána jejich kapitána Verbíře však neměla patřičnou razanci a ani nezamířila mezi tyče Blažkovy brány. Rozhodčí Krula se svým výkonem hlavně v první půli tohoto utkání dostal na dlouhý seznam jmen rozhodčích, které si naši fanoušci dlouho nebudou přát vidět jako rozhodčího na zápasech Bohemky.

Naše - pouze početně - oslabené mužstvo se za skandovaného povzbuzování téměř všech diváků v ďolíčku dostávalo postupem času přímo do herní eufórie - po Vašíčkově střele musely Macháčka pořádně pálit dlaně, Culkova dalekonosná střela letěla jen těsně vedle. Ďolíček trochu zatrnul až v 75. minutě, kdy prošel velkým vápnem Tesařík, ani on však nezacílil přesně. To na druhé straně Kulig dvakrát ano, ale Macháček byl bohužel pozorný, a tak došlo na dělbu bodů.

Ohlasy trenérů:

Vlastimil Petržela (trenér CU Bohemians Praha): „Rozhodčí Krula nám nevytvořil v první půli rovné podmínky, když hned na začátku potrestal banální Doležalův faul žlutou kartou. Věděl jsem, že se schyluje k vyloučení našeho hráče, a proto jsem jej raději vystřídal. Novákovi jsem za vyloučení vyčinil, svou hloupostí totiž vše Krulovi usnadnil. Za tři nastřelené ruce, kterých se dopustili tepličtí obránci, by se na Spartě kopaly tři penalty.“

Josef Pešice (trenér FK Teplice): „Jsem spokojen s bodem, protože jsme na víc v ďolíčku neměli. Přestože jsme hráli v druhém poločase proti deseti, docházely nám síly, podepsaly se na nás dva minulé těžké zápasy.“