logo sparta

 FC ZBROJOVKA BRNO

0:0

(0:0)

BOHEMIANS PRAHA 1905 

 

Sobota 12.8.2017, 16:00 hodin • Městský fotbalový stadion Srbská - Brno • HET liga (2017/2018) • 3. kolo

 Ve 12. minutě neproměnil pokutový kop Kuchta!
 ŽK: 7. Kratochvíl, 44. Pilík - 26. Šmíd, 84. Nečas
 Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Myška (Berka)
 Delegáti: Mareš, Mikel
 Diváci: 3 480
 

REPORTÁŽ
 

phoca thumb m 01hradec03Po předcházejících nezdarech začali Brňané hodně křečovitě. Z nervozity také vyplynul v 11. minutě faul obránce Kijanskase na Kabajeva v trestném území. Pokutový kop ale Bohemians neproměnili. Kuchtovu polovysokou střelu brankář Melichárek vystihl a míč přes břevno vyrazil do pole.

Tento moment dodal Brňanům sebevědomí. Převzali iniciativu, získali výraznou územní převahu. Kombinační souhra ale domácím hodně vázla. Náznaky útočných akcí,které vedl většinou aktivní Pilík, stačili pozorně bránící hostující zadáci odvracet. K šancím nevedly ani pokusy o nakopávané míče. Jedinou slibnější příležitost měl ve 24. minutě po Kratochvílově centru z levé strany Koné. Jeho nedůrazná hlavička mířila přímo do brankáře Fryštáka.

Bohemians spoléhali na jednoduché protiútoky, které ale rovněž nedokázali dotáhnout do koncovky. Pouze ve 32. minutě Kuchta trefil náruč Melichárka.

Hned po změně stran se z rychlého protiútoku se Reiterově centru dostal do šance Kabajev, jeho hlavička ale mířila těsně vedle. Po tomto varování Zbrojovka zvýšila útočné obrátky a dostávala se často k zakončení. Dvakrát mohl skórovat Pilík, který jednou mířil do Fryštáka a podruhé jeho rána minula cíl.

V 64. minutě Kratochvíl ze dvaceti metrů trefil břevno a o minutu později jeho přízemní střela skončila těsně vedle branky. Bohemians se z útlumu na chvíli probrali až v závěrečných deseti minutách. V 83. minutě zachránil po Jiráskově střele čisté konto Brna Melichárek.

 
Ohlasy trenérů:

Svatopluk Habanec (trenér FC Zbrojovka Brno): "Nejvíce hmatatelný prvek v první půli byla chycená penalta Melichárka po střele Kuchty. V ten moment jsem viděl pomoc našemu týmu. Celkově bylo utkání bojovné, důrazné s nasazením. Naproti předchozím utkáním v něm nebyla pasáž, že bychom v podvědomí měli strach. V tom vidím posun. Chyběla tomu branka, centrované míče, zakončení. Kazí nám dojem to, že máme jen půl efektu. Potřebovali jsme vyhrát. Máme jen bod. V tom je zklamání. Ale nejsme zklamáni přístupem k zápasu. O šest centrovaných balonů mi tam chybělo více. Měli jsme typy hráčů, kteří mohli ohrozit branku. Také jsme mohli být efektivnější ze standardních situacích, ve kterých jsme měli výškovou převahu. Přesvědčili jsme se, že musíme hrát od první do poslední minuty naplno. Bez hluchoty."

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Zápas měl dva časové úseky. První do penalty, kdy jsem byl spokojen s naší aktivitou. Naplňovalo se, že jsme do soutěže vstoupili lépe než soupeř. Měli jsme převahu a dobře kombinovali. Nechtěli jsme dát nějaký dárek soupeři. V podobě zbytečného faulu, ztráty míče, nebo penalty. Nakonec došlo k tomu, co mě před zápasem nenapadlo. Dali jsme Brnu dárek v podobě neproměnné penalty. Od toho okamžiku se role prohodily. My jsme šli do útlumu, Brno mělo ve zbytku zápasu více ze hry, častěji drželo míč. My musíme být proto rádi za bod. Určitě jsme podali nejslabší výkon v lize. Držení míče nízké, nebyla nabídka, sebevědomí. Zisk bodu z venku nezarmoutí. Ale z našeho výkonu nemám radost."

 

Sestavy

 

FC Zbrojovka Brno
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  1 B Melichárek Dušan   90    
  15 O Šural Jakub   90    
  4 O Pavlík Petr (C)   90    
  2 O Kijanskas Tadas   90    
  13 O Vraštil Lukáš   90    
out 8 Z Polák Jan   80    
  6 Z Pilík Tomáš   90  
  17 Z Kratochvíl Miloš   90  
out 21 Ú Přichystal Jakub   57    
  24 Ú Koné Francis   90    
  19 Ú Lutonský Milan   90    
in 9 Z Fortes Alvin   33    
in 23 Ú Škoda Michal   10    

Bohemians Praha 1905 
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  30 B Fryšták Tomáš   90    
  16 O Dostál Martin   90    
  28 O Hůlka Lukáš   90    
  14 O Šmíd Michal (C)   90  
  23 O Kocič Milan   90    
out 7 Z Reiter Rudolf   71    
  2 Z Švec Michal   90    
  21 Z Hašek Martin   90    
out 10 Z Nečas Jakub   87  
out 99 Ú Kabajev Jevgenij   59    
  11 Ú Kuchta Jan   90    
in 8 Z Jirásek Milan   31    
in 33 Z Mašek Dominik   19    
in 4 Z Jindřišek Josef   3    


 

reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace