Bratři v triku: Rodinná pouta ve Vršovicích

schick repre mOdchod Martina Haška mladšího na Letnou přetrhl další bratrskou spolupráci v Ďolíčku. Klubová historie už jich několik pamatuje. Pojďme si je připomenout.

MARTIN A FILIP HAŠKOVI (2018)

Rodinný klan současného trenéra Martina Haška staršího se v Bohemce scházel po etapách. Krátce po startu podzimu 2016 jako první dorazil Martin mladší (z Vlašimi na hostování ze Sparty) a hned ve svém prvním zápase pomohl krásným lobem přes gólmana Kozáčika k remíze v Plzni.

 

Postupně se stal klíčovým hráčem týmu a vstřelil k pár pěkných gólů, například šajtlí Sigmě na podzim 2017, vloni na jaře v poslední minutě ve Zlíně nebo vítěznou trefu během nedávného dramatu v Olomouci. V létě 2017 do Bohemky přestoupil, Sparta si ovšem vymínila klauzuli o zpětném odkupu. Trenér Martin Hašek starší dorazil v dubnu 2017, už to léto poprvé zkoušel i svého dalšího syna Filipa. Ten nakonec do Bohemky přišel o rok později a svůj první prvoligový gól vstřelil hned ve druhém zápase v Příbrami. Po návratu Martina staršího po zranění kolene pak spolu po většinu podzimu tvořili střed naší zálohy. Martin je sice už na špatné straně řeky, ale Filip má ještě všechno před sebou.

SPOLEČNÝCH ZÁPASŮ: 12 v první lize, 1 v poháru
CELKEM V BOHEMIANS

Martin Hašek: 64/8 v 1. lize, 8/1 v poháru

Filip Hašek: 18/1 v 1. lize, 1/0 v poháru


JAKUB A MATĚJ ŠTOCHLOVÉ (2013)

phoca thumb l 2plzen03Mladší z bratrů, útočník Matěj, přišel do Bohemky na jaře 2013 na hostování z Příbrami a pěti góly (včetně jednoho v postupovém zápase s HFK Olomouc) přispěl k návratu do první ligy. V ní se sešel i se stoperem Jakubem, který v létě dorazil na hostování z Jablonce. Během podzimu oba pravidelně hráli a v zápase v Ostravě dokonce společně skórovali a po 38 letech tak navázali na výkon bratří Ivančíků. Koncem roku ale v klubu skončili.

SPOLEČNÝCH ZÁPASŮ: 13 v první lize, 1 v poháru
CELKEM V BOHEMIANS

MATĚJ ŠTOCHL: 14/2 v první lize, 13/5 v druhé lize, 1/0 v poháru

JAKUB ŠTOCHL: 15/1 v první lize, 1/0 v poháru


MILAN A MICHAL ŠKODOVÉ

Příklad synů kanonýra osmdesátých let Milana Škody staršího je specifický. Starší syn Milan si s Bohemkou prošel příběh znovuzrození a před odchodem k sešívaným si v klubu odvedl své, dodnes je dokonce nejlepším střelcem Bohemky v samostatné české lize. Michal se mihl v mládeži, ale v áčku si nikdy nezahrál. Brzy odešel a pak svou kariéru pošpinil angažmá na Střížkově.


schick repre mPAVEL A IVAN HAŠKOVI (2006 – 2008)

Synové kapitána národního týmu na MS v Itálii a pozdějšího úspěšného trenéra a předsedy ČMFS Ivana Haška prošli zelenobílou mládeží. Starší Pavel do A týmu nahlédl už v památné sezoně 2001/2002, do Bohemky se po působení v Blšanech, Plzni a Příbrami vrátil pro druholigovou sezonu 2006/2007. To už byl v týmu i jeho mladší bratr Ivan, který se posunul dorostu už během sezony v ČFL, kde dal například dva krásné góly v zápase v Prachaticích. V létě 2006 si přivezl bronzovou medaili z ME do 19 let v Polsku a stal se tak prvním reprezentantem Bohemky po znovuzrození. Spolu si ale na úvod sezony zahráli jen dva zápasy, Ivan si v Bystrci vážně poranil koleno a do sestavy se vrátil až v postupovém utkání na hřišti HFK Olomouc, kteří si oba bratři užili na hřišti jako střídající hráči. Ivan se pak trefil v posledním kole se Žižkovem. Pavel dal například kuriozní gól Vítkovicím, když dloubáčkem přes gólmana zakončil rychlý protiútok po nepodařeném trestném kopu soupeře. pak odešel do Teplic, ale na jaře 2008 se bratři znovu sešli v Bohemce a zahráli si spolu i v první lize. Ivan musel bohužel předčasně ukončit kariéru ze zdravotních důvodů, Pavel se vrátil ještě jednou a strávil v Bohemce prvoligovou sezonu 2015/2016.

SPOLEČNÝCH ZÁPASŮ: 4 v první lize, 4 ve druhé lize
CELKEM V BOHEMIANS

PAVEL HAŠEK: 10/0 v první lize, 25/2 v druhé lize, 2/0 v poháru

IVAN HAŠEK: 23/0 v první lize, 9/2 v druhé lize, 10/2 v ČFL, 7/2 v poháru


JAROSLAV A MARTIN SVOZILOVÉ (2005)

phoca thumb l 2plzen03Dva záložníci zažili přímo na hřišti oslavu znovuzrození v prvním zápasem ČFL proti slávistickému béčku, Jaroslav dokonce nastoupil v základní sestavě. Martin už se více neprosadil, Jaroslav v týmu vydržel do konce podzimu a vstřelil i gól v zápase s Chomutovem.

SPOLEČNÝ ZÁPAS: 1 v ČFL
CELKEM V BOHEMIANS

JAROSLAV SVOZIL: 12/1 v ČFL, 1/0 v poháru

MARTIN SVOZIL: 1/0 v ČFL


JAN A VLADIMÍR ŠIMROVI (2000)

Zrzavá dvojčata, odchovanci vršovického Unionu, si v Bohemce splnila dětský sen, v kádru trenéra Vladimíra Petržely ale nakonec dostala jen epizodní roli. Obránce Jan si na podzim 2000 zahrál poločas v prvoligovém zápase v Českých Budějovicích. Spolu si zahráli 77 minut pohárového utkání v Braňanech, kde k vítězství přispěl jedním gólem i útočník Vladimír.

SPOLEČNÝCH ZÁPASŮ: 1 v poháru
CELKEM V BOHEMIANS

JAN ŠIMR: 1/0 v první lize, 1/0 v poháru

VLADIMÍR ŠIMR: 1/1 v poháru


MICHAL A ADAM PETROUŠOVI (1997)

Rodinný příběh v Bohemce začal už v sedmdesátých letech otec klanu Václav Petrouš, který nasbíral dva prvoligové zápasy. Jeho starší syn Michal se pak ve dvou obdobích stal klubovou legendou. Od podzimu 1988 pomáhal klubu v těžkých časech po aféře s černými fondy a na pravém beku dal fanouškům vzpomenout na slavné časy Františka Jakubce. Začátkem podzimu 1991 odešel do Slavie výměnou za Františka Veselého mladšího a Jaromíra Navrátila. Vrátil se v létě 1997, aby se stal základním kamenem týmu Vlastimila Petržely a krátce se sešel s mladším bratrem Adamem. Ten pomáhal Bohemce už v neúspěšném záchranářském jaru 1997 a druholigový podzim si užili spolu. Adam dával vítězný gól v zápase s Vítkovicemi, který přerušil šílenou sérii 16 mistrovských zápasů na domácím hřišti bez výhry. Oba bratři se trefili ve vítězném pohárovém zápase s Českými Budějovicemi (3:2).

SPOLEČNÝCH ZÁPASŮ: 11 v druhé lize, 1 v poháru
CELKEM V BOHEMIANS

MICHAL PETROUŠ: 160/8 v 1. lize, 58/6 v druhé lize, 25/2 v poháru

ADAM PETROUŠ: 9/0 v první lize, 12/1 v druhé lize, 1/1 v poháru


JAROSLAV A TOMÁŠ SEMEČTÍ (1996)

Své jediné prvoligové starty nasbírali v divokém podzimu 1996, těsně poté, co trápící se mužstvo převzal trenér Vlastimil Petržela. Tomáš si zahrál dvacet minut ve zvláštním domácím zápase v Děčíně s Opavou. Jaroslav si zahrál v opakovaném zápase s Jabloncem a především ve slavném mači na Žižkově, v němž daly před Vánoci dva góly Tomáše Kuchaře naději na záchranu.

CELKEM V BOHEMIANS

Jaroslav Semecký: 2/0 v první lize

Tomáš Semecký: 1/0 v první lize


ŠTEFAN A JOZEF IVANČÍKOVI (1975 – 1976)

Křídelní útočník Štefan Ivančík se během let 1966 – 1976 stal klubovou legendou, kromě jedné sezony v Nitře strávil v Bohemce celou dobu. Ve své poslední sezoně se v klubu potkal také s mladším bratrem Jozefem. Na podzim 1975 se v zápase proti Lokomotivě Košice v Ďolíčku trefili oba dva a pomohli k vítězství 5:0. Zahráli si také spolu v obou zápasech historické premiéry Bohemians v pohárové Evropě proti Honvédu Budapešť.

SPOLEČNÝCH ZÁPASŮ: 14 v první lize, 2 v Poháru UEFA
CELKEM V BOHEMIANS

ŠTEFAN IVANČÍK: 148/28 v první lize, 66/21 v druhé lize, 8 gólů v poháru, 2/0 v Poháru UEFA

JOZEF IVANČÍK: 37/1 v první lize, 2/0 v poháru, 2/0 v Poháru UEFA


JOSEF A FRANTIŠEK JÍLKOVI

Oba hráli v Bohemians v rozdílné éře. Starší Josef v klubu strávil pět sezon v šedesátých let, zažil sestup v roce 1965 i postupovou jízdu o rok později. František dorazil až po jeho odchodu, v létě 1970. Hned v prvním zápase v Liberci si zlomil nohu a přišel o většinu první sezony. V klubu strávil sedm sezon, zažil i slavný zájezd do Střední Ameriky, stal se kapitánem týmu a krátce působil i jako klubový sekretář.

CELKEM V BOHEMIANS

FRANTIŠEK JÍLEK: 82/0 v první lize, 59/8 v druhé lize, 4/1 v poháru

JOSEF JÍLEK: 17/1 v první lize, 5/1 v druhé lize, 4/0 v poháru


FRANTIŠEK A JNDŘICH TYRPEKLOVI

František Tyrpekl patři k pilířům prvorepublikového týmu, zažil cestu do Austrálie a zahrál si i v úvodním zápase v novém Ďolíčku. Jeho bratr Jindřich měl v Bohemce jen epizodní roli.

CELKEM V BOHEMIANS

FRANTIŠEK TYRPEKL: 114/1 v první lize

JINDŘICH TYRPEKL: 1/0 v první lize

autor: Martin Hašek (2.1.2019)
 


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace