Klub

bohemiansNázev klubu: Bohemians Praha 1905

Majitel klubu: Bohemians Praha 1905, a.s.

Rok založení: 1905

Klubové barvy: zelená a bílá

Adresa: Vršovická 1489/31, 101 00 Praha 10 - Vršovice

Sekretariát: Barbora Bendová, tel.: +420 245 005 014

Tiskový mluvčí: Tomáš Mutinský, mob.: +420 739 531 784

 
Historické názvy klubu:
AFK Vršovice (do roku 1927), AFK Bohemians (1928-1941), AFK Bohemia (1941-1945), AFK Bohemians (1945-1948), Železničáři Praha (1948-1952), Spartak Praha Stalingrad (1953-1962), ČKD Praha (1962-1964), Bohemians ČKD Praha (1965-1993), FC Bohemians Praha (1993-1999), CU Bohemians Praha (1999-2001), FC Bohemians Praha (2002-2005), Bohemians 1905 (2005-2012), Bohemians Praha 1905 (2013-2017)
 
Chronologický seznam trenérů:
Trupl V. (1909-?), Bohata Ota (1925-1926), Cimera Robert (1929-1932), Perner Antonín (1933-1934), Meduna Karel (1934-1935), Kuchynka Josef (1940), Ženíšek Ladislav (1940-1942), Meduna Karel (1942), Ženíšek Ladislav (1942-1944), Lanhaus Antonín (1944-1953), Kuchynka Josef (1954), Rubáš Jiří (1954-1963), Jíra Václav (1963), Rubáš Jiří (1964), Kupsa Miloslav (1965), Pařízek Josef (1965), Rubáš Jiří (1966-1968), Pluskal Svatopluk (1968-1970), Mádr M. (1970-1971), Žďárský Jiří a Vojáček O. (1972), Musil Bohumil (1972-1977), Pospíchal Tomáš (7/1977), Zadina Josef (8-11/1978), Pospíchal Tomáš (11/1978), Zadina Josef a Ledecký Ladislav (1-3/1979), Pospíchal Tomáš (4/1979-4/1981), Zadina Josef (4/1981), Pospíchal Tomáš (4/1981-7/1982), Zadina Josef (8/1982-9/1982), Pospíchal Tomáš (9/1982-11/1982), Zadina Josef (11/1982-12/1982), Pospíchal Tomáš (1/1983-4/1983), Zadina Josef (4/1983-5/1983), Pospíchal Tomáš (5/1983-6/1983), Rubáš Jiří (7/1983-10/1983), Kopecký Ivan (10/1983), Pospíchal Tomáš (10/1983-3/1986), Jelínek Michal (3/1986), Pospíchal Tomáš (3/1986-5/1987), Jelínek Michal (5/1987-6/1987), Uhrin Dušan (7/1987-6/1988), Zadina Josef (7/1988-12/1988), Ledecký Ladislav (1989-1990), Hloušek Josef (1991-1992), Hruška Zdeněk (1992), Adamec Jozef (1992), Lopata Jiří (1992-1993), Packert Petr (1993-1994), Buzek Mário a Hruška Zdeněk (1994), Buzek Mário (1994), Barát František (1994-1995), Lacina Dalibor (1995), Bouška Svatopluk (1995), Lacina Dalibor (1995), Hruška Zdeněk (1995), Hloušek Josef (1995-1996), Beznoska Miloš a Panenka Antonín (1996), Borovička Vladimír (1996), Petržela Vlastimil (1996-2002), Borovička Vladimír (2002), Uhrin Dušan ml. (2002-2003), Hruška Zdeněk (2003), Uhrin Dušan ml. (2004), Hruška Vladimír (2004), Busta Zbyněk (2005-2007), Hradecký Václav (2007-2008), Zach Michal (2008), Hoftych Pavel (2008-2011), Medynský Pavel (2011-2012), Weber Jozef (3/2012-3/2014), Klusáček Luděk (3/2014-6/2014), Pivarník Roman (6/2014-5/2016), Koubek Miroslav (6/2016-4/2017), Hašek Martin (4/2017)
 
Největší úspěchy:
Liga: 1x mistr ligy (1982/1983), 1x druhé místo, 11x třetí místo
Český pohár: vítěz (1981/1982), 3x finalista
Pohár UEFA: 8x start (semifinále - 1982/1983)
Pohár mistrů (PMEZ): 1x start (2. kolo - 1983/1984)
 
Rekordy:
Nejvíce gólů v jedné sezóně:  mužstvo - 80 (1949), hráč Ladislav Kareš - 24 (1943/1944) 
Nejvyšší vítězství:  10:0 SK Meteor Praha VIII (1930/1931) a SONP Kladno (1949) 
Nejvyšší porážka:  1:11 Slavia Praha (1942/1943)
Nejvyšší počet odehraných zápasů v I. lize:  Zdeněk Prokeš - 294 (11 sezón, 17 gólů)
Nejlepší střelec:  Ferdinand Plánický - 102 (9 sezón, 151 zápasů)

 

 

 

VŠE O MISTROVSKÉ SEZÓNĚ NALEZNETE V PROJEKTU "CESTA ZA TITULEM" Z ROKU 2013