-:-

(-:-)

BOHEMIANS PRAHA 1905

logo bohemians

Sobota 27.5.2017, 17:00 hodin • Všesportovní stadion - Hradec Králové • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 30. kolo

(1:0)

Neděle 14.5.2017, 18:30 hodin • Stadion Na Stínadlech - Teplice • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 28. kolo

Branky: 41. Jeřábek

ŽK: 11. Ljevakovič, 53. Vošahlík, 55. Vondrášek, 68. Kučera, 82. Krob - 52. Dostál

Rozhodčí: Machálek - Arnošt, Hájek (Černý)

Delegáti: Mlsna, Ubias

Diváci: 4 585

phoca thumb m 01liberec01Teplice od začátku potvrzovaly svou formu a snažily se hosty tlačit. nejprve pálil z dálky nebezpečně Šušnjar, ale gólman Fryšták byl na zemi včas. Po čtvrthodině hry pak unikal obraně Bohemians Červenka, proti kterému vyběhl Fryšták. Hosté nebezpečí nakonec zažehnali, ale Tepličtí se hlasitě, ovšem neúspěšně, domáhali odpískání ruky hostujícího brankáře mimo šestnáctku.

A když už se gólu dočkal Fillo, který zblízka doklepával neúspěšnou střelu spoluhráče, tak sudí odpískal ofsajd.

I hosté se snažili a byli aktivní, ovšem chyběla jim přesnější finální fáze a do zakončení už se nedostávali. Jako třeba Kabajev, který už se chystal uklízet míč do odkryté branky, ale těsně před ním domácí hráč míč odkopl.

Rozhodující okamžik přišel ve 41. minutě. Domácí zahrávali rohový kop, který Krob posadil ideálně na hlavu Jeřábka a teplický stoper zaznamenal povedenou hlavičkou o zem svůj třetí gól v sezoně. A pro Kroba to byla už dvanáctá asistence, čímž potvrdil roli nejlepšího nahrávače soutěže.

Tepličtí mohli definitivně rozhodnout po dalším rohu v úvodu druhé půle, kdy Fryšták vyrazil míč jen za vápno, kde číhal Hyčka, ten ale z voleje netrefil odkrytou branku.

Jinak ale po změně stran převzali režii zápasu do svých nohou hráči Bohemians, kteří měli převahu, ale dostávali se jen ke střelám z dálky. Jednou z nich Jirásek vystrašil gólmana Grigara, ten ale stačil míč vyškrábnout nad břevno.

Hosté poté vrhli vše do útoku, ale potvrzovali, proč jsou nejméně skórujícím týmem v lize. Naopak odkrývali obranu, což se snažili domácí potrestat. Nejblíže byl Krob, který tečovanou střelou trefil břevno.

Teplice už se ubránily a slaví tři body. Zároveň ale kvůli kartám přišly pro příští zápas hned o tři hráče základní sestavy Kroba, Kučeru a Vondráška.

(3:0)

Pondělí 1.5.2017, 17:30 hodin • Stadion U Nisy - Liberec • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 26. kolo

Branky: 20. + 35. Ekpai, 45. Baroš, 89. Voltr - 78. Berger (pen.)

ŽK: 38. Krch, 87. Jindřišek

Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Koval (Machálek)

Delegáti: Čičmanec, Rampáček

Diváci: 4 947

phoca thumb m 01liberec01Fotbalisté Liberce si v dohrávce 26. kola ePojisteni.cz ligy proti Bohemians 1905 s chutí zastříleli. V prvním poločase hned třikrát pokořili hostujícího brankáře Fryštáka, kterého v závěru střetnutí překonali ještě jednou a na domácím hřišti si došli pro jednoduché vítězství 4:1. Slovan si připsal čtvrtou výhru z posledních pěti ligových utkání, naopak Pražané podruhé v řadě prohráli.

Severočeši zvítězili potřetí za sebou a posunuli se do horní poloviny tabulky na osmé místo. Čtyři kola před koncem mají jedenáctibodový náskok na sestupové příčky a jsou téměř zachráněni. Naopak "Klokani" po druhé porážce za sebou zůstali třináctí a od patnáctého Hradce Králové a šestnácté Příbrami je dál dělí jen čtyři body.

Bohemians přitom nezačali špatně a měli první velkou šanci. Kuchta ve třetí minutě postupoval ze strany na domácí branku, ale vypálil mimo. Od té doby už v první půli na trávníku kraloval Liberec a na startu 20. minuty otevřel skóre. Mikula si narazil s Vůchem a po jeho centru se přesnou hlavičkou k tyči prosadil Ekpai.

Ve 28. minutě hosté dostali míč do sítě, ale pomezní sudí nejspíš chybně odmával ofsajd. O sedm minut později Liberec po rychlé akci zvýšil. Baroš nahrál Breitemu a ten vysunul Ekpaie. Nigerijský záložník pod padajícím brankářem Fryštákem, který nastoupil místo zraněného Berkovce, poslal míč do sítě a poprvé v české lize dal dva góly v jednom utkání.

Na Liberci bylo vidět, že je ve velké pohodě a minutu před přestávkou se trefil potřetí. Na Karafiátovu kolmici si naběhl Baroš a dloubákem přehodil Fryštáka.

Po přestávce mohl zvýšit už na 4:0 Vůch, ale hostující gólman dobře zasáhl. Bohemians s příchodem střídajícího Jiráska přidali a soupeře zatlačili, jenže v koncovce dlouho potvrzovali, že jsou nejhůře střílejícím týmem ligy. Maškova zblokovaná rána skončila těsně nad a v 63. minutě hlavičkoval Šmíd vedle.

Pražané se dočkali až v 78. minutě. Rozhodčí Hrubeš zapískal spornou penaltu za údajnou Karafiátovu ruku a střídající Berger po minutě na trávníku s přehledem snížil střelou k tyči. Víc už však Bohemians nestihli a naopak minutu před koncem počtvrté inkasovali, když se po spolupráci dvou střídajících hráčů prosadil po Graiciarově přihrávce Voltr.

Jindřich Trpišovský (trenér FC Slovan Liberec): "Jsme šťastní za vítězství a za to, že jsme dokázali dát hodně branek. Dali jsme čtyři góly, což je v této sezoně nejvíc. Hodně nám pomohl první gól, který jsme dali po krásné akci přes celé hřiště. Zrovna ve středu jsme tuhle akci cvičili a vyšlo nám to dokonale. Gól nás uklidnil a byli jsme v první půli produktivní. Z prvních čtyř pěti věcí jsme dokázali dát tři góly, což se nám dlouho nestalo. Takovou kaňku trochu vidím v druhém poločase, že jsme to utkání, které jsme měli dost dobře rozehrané, nedokázali přesvědčivěji dotáhnout. Trochu jsme ztratili střed hřiště. Nepřidali jsme čtvrtý gól, Bohemka pak měla dvě dobré příležitosti a z penalty nám to trochu zkazila. Ale výhra 4:1 nás těší, zvítězili jsme zaslouženě. Bohemka je tým maratonců s běhavými hráči a my jsme s ní v tom minimálně dokázali držet krok. Ekpaiovi to moc přeju. Dlouho jsem netrénoval afrického hráče, který by byl takhle pracovitý."

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Měli jsme jiné očekávání, nepodali jsme kompaktní výkon. Do prvního gólu to bylo 20 minut vyrovnané z obou stran, po vstřeleném gólu se soupeř dostal hodně nahoru a u nás jsem už poté neviděl nic z toho, co se učíme. Byli jsme roztrhaní dozadu, nedařila se nám mezihra. Soupeř nám potrestal do poločasu ještě dvěma góly a tím pádem bylo o výsledku v podstatě rozhodnuto. Do druhého poločasu jsme šli s tím zaprvé neinkasovat, aby to neskončilo nějakým debaklem, který by nás mohl psychicky srazit. A zadruhé vrátit se k tomu, co jsme chtěli hrát, aby se nám vrátila část sebevědomí. To se druhý poločas dařilo, ale v závěru jsme bohužel soupeři namazali ještě na čtvrtý gól. Mančafty okolo nás kromě Jihlavy prohrály, takže je to podobné jako před tímto kolem, akorát je odehráno o zápas víc."

logo karvina

Sobota 20.5.2017, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • ePojisteni.cz liga (2016/2017) • 29. kolo

Branky: 10. Kabajev, 42. Dostál

ŽK: 77. Smrž

Rozhodčí: Franěk - Peřina, Myška (Ginzel)

Delegáti: Filípek, Hartman

Diváci: 4 399

phoca thumb m 01liberec01První obrovskou šanci si vypracovala ve čtvrté minutě Karviná z rohu, ale volný Wágner z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře Fryštáka. Bohemians naopak v desáté minutě otevřeli skóre. Kuchta vrátil odražený míč hlavou do šestnáctky a Kabajev propálil Laštůvku.

Karvinského brankáře po dvaceti minutách znovu překonal Kabajev, jehož druhý gól však nebyl uznán kvůli ruce Kuchty. Domácí hráli ve velkém tempu a soupeře jasně přehrávali. Ve 41. minutě přidal pojistku Dostál, který přímý kop z úhlu zatočil o tyčku do sítě. Hosty poté od třetí branky zachránil Laštůvka a výborně vytáhl Haškovu střelu.

Bohemians vstoupili aktivně i do druhého poločasu. Šmíd tvrdou ránou z dálky minul branku, Bergerův pokus tečovala karvinská obrana těsně vedle. Vršovický tým ale pak ubral z tempa a do zakončení se několikrát dostala i Karviná. Panák nejprve z dálky a poté i hlavou nemířil přesně. Vedle hlavičkoval i Kalabiška.

V 79. minutě Kabajev postupoval na karvinskou branku, ale zamířil jen doprostřed a Laštůvka míč vyrazil. Krátce před koncem ještě Hošek hlavičkoval do břevna domácí branky. "Klokani" nakonec nepřipustili žádné drama a mohli slavit udržení v lize.

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Celý týden jsme pracovali na tom, abychom si zachovali chladnou hlavu. Včera jsem si nahlas přiznali, že máme trochu obavu, že se může stát, že to nezvládneme, protože je to sport. Řekli jsme si, že ten strach je přirozený a že nás nesmí paralyzovat a musí nám být pomocníkem, abychom podali o to zodpovědnější a poctivější výkon. To se dnes stalo a proto jsem utkání zvládli. Jako rozhodující moment vidím to, že Fryšty (Fryšták) vyřešil tu úvodní situaci při standardce. Kdyby šel soupeř do vedení, byla by to pro nás další prověrka. Pak jsme dali gól, další nebyl uznaný a přece jenom jsme přidali druhý gól a měli obrovskou šanci na 3:0. Chtěli jsme utkání dohrát aktivitou a pokud možno přidat gól, což se nám nevedlo. Spíš jsem se probraňovali k vítězství, ale kluci to zvládli. Na konci zůstala už jen velká radost celé Bohemky. Spadl nám velký balvan ze srdce."

Jozef Weber (trenér MFK Karviná): "Chtěl bych pogratulovat Bohemce k záchraně. Musím říct, že jsme jim to trošku usnadnili. Naše úvodní šance zahozená, kdybychom tam byli důslednější, utkání by to zkomplikovalo. Pak tam byla pasáž, kde jsme byli silnější na míči, ale v pokutových územích jsme nebyli silní jak jindy, proto jsme to utkání prohráli. Návrat do Ďolíčku byl příjemný. Prožil jsem tu krásné chvilky a mám tady několik přátel. Ale jsme profesionálové a snažil jsem se mužstvo od toho oprostit, jeli jsme sem jako na každé jiné utkání. Motivace hrát v Praze pro hráče z Karviné musí být obrovská, je tady víc manažerů a lidí. Bohužel se nám to nepovedlo."

ŽK: 66. Šmíd - 17. Škoda, 17. Lüftner, 28. Mingazov

Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Blažej (Marek)

Delegáti: Svoboda, Kruliš

Diváci: 5 000

phoca thumb m 01liberec01Hosty v Ďolíčku poslal do vedení ve 12. minutě Turkmen Ruslan Mingazov, krátce nato Srb Miroslav Markovič z penalty vyrovnal, ale v úvodu druhé půle rozhodl derby střídající Jaromír Zmrhal. V závěru ještě slávistický triumf pojistil Jan Sýkora.

Slavia nastoupila se dvěma útočníky a nejlepšího střelce Škodu doplnil obvyklý žolík Mešanovič. Jako první se však musel činit hostující brankář Pavlenka, který nadvakrát zlikvidoval Lutsovy nůžky. Ve 12. minutě slávisté ze své první šance udeřili. Na Sýkorův centr si naskočil Mingazov a hlavou poslal míč přesně k tyči. Hostům však vedení vydrželo jen tři minuty, protože Frydrych v šestnáctce nesmyslnou vysokou nohou srazil Jiráska a nařízenou penaltu proměnil Markovič.

Ve zbytku poločasu měli svěřenci Jaroslava Šilhavého převahu a hrozili hlavně ze vzduchu a standardních situací. Po jedné z nich se sám před brankářem ocitl stoper Deli, ale hlavou na Fryštáka nevyzrál.

Hosté vstoupili výborně do druhého poločasu. Hušbauer v 50. minutě nákopem z poloviny hřiště vyslal do úniku Zmrhala a ten překonal brankáře Bohemians. Slavia začala dominovat. Po hodině hry ale nevyužila slibný brejk a Škoda v pokutovém území místo střely zvolil nepřesnou přihrávku na Mešanoviče. Brankář Bohemians Fryšták pak v další šanci vytěsnil střelu Zmrhala. Zmar "Klokanů" korunovala 82. minuta, v níž Berger nechtěně přistrčil míč Sýkorovi a ten umístěnou přízemní ranou pečetil výhru Slavie.

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Protože jsme se nevyvarovali chyb, tak jsme v zápase nemohli ani na okamžik reálně uvažovat nad vítězstvím. Situace za stavu 1:1 pro nás byla příznivá a my jsme s trochou štěstí přežili první poločas. Cítili jsme, že Slavia je nebezpečná. Říkal jsem si, že bychom výsledek 1:1 mohli udržet delší dobu, pak by se mohlo stát, že Slavia by se tam musela tlačit, protože potřebovala za každou cenu vyhrát, a pro nás se to mohlo otevřít. Jenomže jsme dostali gól, kdy přišel míč z jedničky za obranu a nezareagovali středoví hráči. Útočníci Slavie jim zaběhli za záda a proměnili. V ten moment jsme neměli patrony, abychom mohli s tím utkáním něco dělat vzhledem k tomu, jaké jsme měli útočníky na lavičce."

Jaroslav Šilhavý (trenér SK Slavia Praha): "Jsem rád, že jsme to zvládli a využili šanci, kterou nám Plzeň nabídla díky Jablonci. Určitě jsme byli pod tlakem a myslím, že v motivační složce bylo to, že jsme věděli výsledek z Jablonce a že případným vítězstvím na Bohemce se přehoupneme a zase budeme blíže k tomu našemu kýženému cíli. Jednoduché to nebylo. Dostali jsme se do vedení, ale pak jsme udělali hloupý faul a soupeř z penalty vyrovnal. Druhý poločas jsme už kontrolovali a šance, které jsme si vytvořili, jsme proměnili. Ta výhra je zasloužená, byť jsme věděli, že Bohemka je dole a bojuje o záchranu. I z toho pohledu jsem rád, že jsme to zvládli."

ŽK: 26. Dostál - 90. Švenger

Rozhodčí: Pechanec - Pelikán, Hrabovský (Jílek)

Delegáti: Krondl, Kořínek

Diváci: 4 179

Fotbalisté Zlína zvítězili v utkání 25. kola první ligy na půdě Bohemians 1905 2:0. Ve dvanácté minutě otevřel skóre Miloš Kopečný a ve třetí minutě nastavení přidal pojistku Robert Bartolomeu. "Ševci" vyhráli poprvé po deseti kolech a zůstali v tabulce šestí se ztrátou čtyř bodů na čtvrtou Mladou Boleslav. Bohemians ve třetím utkáním pod trenérem Martinem Haškem poprvé nebodovali a na třináctém místě mají pětibodový náskok na sestupovou příčku.

Na konci dvanácté minuty už "Ševci" vedli. Dostál poslal pomalou malou domů na brankáře Berkovce, kterou vystihl Kopečný a přes vyběhnutého gólmana poslal chytrým obloučkem míč do opuštěné branky. Hostující záložník oslavil svou druhou trefu v nejvyšší soutěži a utnul zlínské čekání na ligový gól, které trvalo 269 minut.

Bohemians hrozili především ze standardek. V 21. minutě se protlačil k zakončení Havel, brankáře Švengera však ani nadvakrát nepřekonal. O pět minut později na druhé straně vyrazil Hnaníčkovu střelu z přímého kopu Berkovec. Pražané se stále nemohli dostat do tempa a navíc v defenzivě často chybovali. Soupeř ale několik nadějných brejků nedotáhl, a když už poslal hlavou míč do sítě Holík, odmával pomezní sudí ofsajd.

Po pauze nahradil zraněného domácího gólmana Berkovce Fryšták a místo Markoviče šel na hrot útoku Kuchta. Bohemians přidali, Mašek ani Hašek však v 56. minutě přes Švengera balon do sítě neprotlačili. Ještě blíž k vyrovnání byl Mašek v 64. minutě, kdy po pěkné akci trefil z první břevno.

Tlak "klokanů" pak slábl a hosté poměrně v klidu drželi vedení. Pražané sevřeli soupeře až při čtyřminutovém nastavení, ale nejprve marně žádali penaltu a poté Kuchta po závaru pálil mimo. Naopak hosté podnikli brejk do otevřené obrany a Bartolomeu svým prvním gólem v české lize ve třetí minutě nastavení definitivně rozhodl.

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): "Hráli jsme se soupeřem, který má z mého pohledu výrazně větší kvalitu, než má jarní výsledky. Do utkání jsme vstoupili ne zcela koncentrovaně a přežili jsme dvě příležitosti Zlína. Když už to vypadalo, že už jsme v zápase, tak jsme naší individuální chybou nabídli soupeři gól. Od toho se odvíjel celý zbytek zápasu. Pod tíhou toho gólu jsme byli trošku zaskočení, hráli jsme příliš pomalu dopředu. To na Zlín neplatilo. V druhém poločase měla naše hra lepší parametry, byli jsme přímočařejší, bylo tam víc kombinace. Vytvořili jsme si celou řadu pasáží, kdy jsme měli velký tlak. Přišly další příležitosti na skórování a my jsme všechny promarnili. V závěru jsme šli brankářem na roh a soupeř nás ztrestal z brejku. Ten druhý gól už mě tolik nemrzí, mrzí mě, že nemáme za ten výkon zpětnou vazbu v podobě gólu. Hráči tam nechali obrovské množství sil a aspoň jeden gól jsme si zasloužili vstřelit."

Bohumil Páník (trenér FC Fastav Zlín): "Odehráli jsme výborný zápas z pohledu bojovníků a běžců. Vypadlo nám hodně hráčů ze základní sestavy a ti bojovníci a běžci eliminovali největší sílu Bohemky, jejich atributy jsme dokázali potlačit. Myslím, že jsme byli hlavně v první půli hodně nebezpeční. Dokázali jsme dát gól a měli jsme více těch situací. V druhé půli se to už otočilo, je jasné, že domácí pod tlakem toho výsledku si budou vytvářet na stranu svých fanoušků brankové situace. My jsme to přežili někdy s nasazením života a také někdy díky brankáři Švengerovi. Pak už se to hraje vabank, taže jsme dohráli jeden z brejků. Dneska jsem si pomohli hráči, kteří nehrávají stabilně. Oni ty branky dokázali dát a tím si říkají, aby šli častěji na hřiště. Když vám každý den tu sérii někdo připomíná, pak už jste k tomu trochu imunní. Ale stejně to vnímáte. Bylo to slyšet až ve Zlíně, spadlo to z nás."