SPARTAK PRAHA STALINGRAD

0:1

(0:0)

SLOVAN NITRA

Středa 4.5.1960 • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1959/1960) • 21. kolo

Branky: 69. Pucher
 Rozhodčí: Fabšo
 Diváci: 10 000

REPORTÁŽ

10 000 diváků na vršovickém stadionu očekávalo vítězství domácího družstva. Stalingrad měl po celé utkání také téměř drtivou převahu, ale jeho útočníci nedokázali vstřelit branku. K utkání nastoupila Nitra s obrannou taktikou a Putera, který podle sestavy měl hrát levou spojku, vypomáhal vzadu. O převaze domácích svědčí poměr rohových kopů 12:1 v jejich prospěch. Hra stalingradského útoku se zlepšila ve druhém poločase po výměně Sumerauera Hubálkem, ale brankář Nitry Padúch podal vynikající výkon a byl vždy na místě. V mužstvu domácích byl Houška téměř bez práce, ze záložníků zahrál tentokráte lépe Fiktus. Útok dobře kombinoval, ale na důrazné zadáky Nitry nestačil. Pouze Sedláčkovi se podařilo nastřelit tyč a břevno. U Nitry kromě Padúcha uspokojil střední obránce Staník a záložník Fojtík. Útok hrál většinou jen o třech hráčích. Nejlepší střelec ligy Pucher pouze dvakrát zaútočil a vstřelil také v 69. minutě jedinou branku. Rozhodčí Fabšo řídil velmi dobře.