VALENCIA CF - BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:0 (1:0)

Středa 30.09.1981, 21:00 hodin • Estadio Luis Casanova - Valencia, Španělsko • Pohár UEFA (1981/1982) • 1. kolo (2. zápas)

in   Ú Hruška Vladimír   26

• Pražané zasluhují za své vystoupení ve Valencii uznání. Bojovali, měli územní převahu, tlačili soupeře k jeho velkému čtverci, dlouhé minuty byl obraz hry podobný tomu, kdy se oba soupeři utkali v "dolíčku". Po dvacetiminutovém tlaku hostí přišla ke slovu Valencie. Její hráči si vypracovali několik brankových příležitostí. Několikrát se vyznamenal brankář Borovička, který kryl několik těžkých střel - kapituloval pouze po přesné ráně Solsonově. Závěr poločasu patřil opět Bohemians. Koncovka je však slabinou tohoto celku.

aké ve druhém poločase si vynutili fotbalisté Bohemians v první dvacetiminutovce výraznou převahu. Obráncům domácích vypomáhal dokonce útočník Welzl, který v prvné půli namířil přímo pod břevno, ale Borovička jeho střelu kryl. Tři veliké příležitosti měl Čermák. Jeho přesnou hlavičku brankář domácích Sempere robinzonádou kryl, poté ho střední útočník Bohemians překonal, ale míč z brankové čáry vykopl Carrete. V 69. minutě pak Čermák asi z deseti metrů přestřelil soupeřovu branku. Domácí se dostávali na polovinu Bohemians většinou po dlouhých výkopech Sempereho. S přibývajícími minutami se do útočných akcí Pražanů zapojoval stále častěji Bičovský. Co je platná převaha, když chybí přesné a tvrdé zakončení, když ve hře chybí moment překvapení. Pět minut před koncem střetnutí měli domácí velikou šanci, ale Saurova střela těsně minula Borovičkovu branku. O minutu později pak zabránil tomuto hráči ve skórování bravurním zákrokem Borovička.