KRÁTCE:
Útočník LADISLAV MUŽÍK (25) odchází do druholigového týmu SFC Opava. Forma jeho působení je předmětem probíhajících jednání.
Záložník ALEŠ ČERMÁK (29) po roce přichází do Bohemians! Podepsal smlouvu na jednu sezónu.
Útočník ERIK PREKOP (26) odchází z Bohemians! Přestupuje na 3 roky s možností opce do ostravského Baníku.
Obránce a záložník DANIEL KÖSTL (26) odchází z Bohemians! Přestup do slovenského týmu MFK Ružomberok je smluvně vázán do roku 2027. U klokanů strávil celkem 5 sezón.
Přehled zápasů na soustředění ve Slovinsku: Paksi FC (4.7.), NK Lokomotiva Zagreb (7.7.).
  

O klubu

Informace o stadionu


Název stadionu: Městský stadion Ďolíček (původně Dannerův stadion Bohemians)

Adresa: Vršovická 1489/31, 101 00  Praha 10 - Vršovice

Vlastník: Hlavní město Praha

Kapacita: 6 300 diváků

Rozměry hrací plochy: 105 x 68 metrů

Umělé osvětlení: 112 reflektorů (2x 24 reflektorů na stožárech, 64x reflektorů na osmi rampách, umístěných na hl.tribuně), 1 200 LUX

Jak se dostanete ke stadionu:

MHD: tramvaj číslo 6, 7, 24 - zastávka Bohemians, 4, 22 - zastávka Vršovické náměstí; autobus číslo 124, 139 - zastávka Bohemians, 101 - zastávka Koh-i-noor, 193 - zastávka Nádraží Vršovice.

Automobil: z centra 10 min jízdy do čtvrti Vršovice, parkování pouze v přilehlých ulicích.

Vlak: nejbližší vlakové nádraží Praha-Vršovice, dále pěšky 10 minut na východ po ulici Vršovická nebo tramvaje 6, 7 a 24 na zastávku Bohemians.

 
  • Původní pozemek se nacházel v dolíku hraničící s tehdejším areálem vojenských kasáren 28. pluku na dnešních Míčánkách. První klubové sídlo bylo velmi skromné, kromě ochozů zde byla menší dřevěná bouda, která sloužila jako klubovna a šatna pro oba soupeře. Kapacita nepřesáhla 6 000 míst. V červnu roku 1914 bylo vybudováno oplocení kolem areálu a následně v srpnu téhož roku došlo k jeho slavnostnímu otevření. Oslava však z důvodu zuřící 1. světové války nebyla velkolepá, spíše symbolická - odehrál se zápas s A.C. Sparta Praha. V roce 1917 dochází ke stavbě nových kabin a úpravě hrací plochy. V témže roce sehrají AFK Vršovice svůj první mezinárodní domácí zápas s rakouským celkem Simmeringer FC (prohra 1:3). Po slavném návratu z Austrálie (1927) kapacitně areál nevyhovuje, což vyvrcholilo provalením bariér během utkání se Spartou v roce 1930. O výstavbu nového stadionu na současném místě se velkou měrou podílel ředitel vršovické občanské záložny Zdeněk Danner, který ze zdrojů záložny celý projekt profinancoval. V místě původního Ďolíčku vydrželo mužstvo AFK Vršovice osmnáct let.

    Na velikonoční neděli 27. března 1932 je naplánováno slavnostní otevření nového Dannerova stadionu Bohemians, který je vzdálen zhruba kilometr od toho původního. Předseda klubu Zdeněk Danner po zahajovacím projevu předává p. Honejskovi symbolický klíč od brány nového stadionu (za zvuků fanfár trubačů vršovických Sokolů) a vyprodaný Ďolíček s kapacitou 18 000 diváků již očekává přátelské utkání mezi domácí AFK Vršovice a SK Slavia Praha. První historickou branku dává do sítě domácích F. Svoboda za kterou je odměněn zlatými hodinkami.

    Autorem projektu nového stadionu Bohemians byl známý vršovický architekt A. Vejvoda. Půdorys stadionu zůstal zachován dodnes. Povrchem byla jemná škvára, dominantou byla moderní tribuna na podélné straně u Botiče, umístěná více směrem k tramvajovým kolejím hlavní třídy. Hlavní tribuna byla v provedení barev bílá a zelená a působila velice pěkně a byla chloubou klubových příznivců. Nedaleko stojící Vršovická Sokolovna se začala stavět až tři měsíce po slavnostním otevření stadionu.