KRÁTCE:
V generálce na ligu porazili Bohemians slovenský tým AS Trenčín 4:0 (2:0). Branky: 16. Ben Sallam (vl.), 44. Hrubý, 86. Zeman, 87. Ristovski.
Přehled výsledků ze soustředění: Paksi FC (výhra 4:1), FK Napredak Kruševac (remíza 1:1), FK Austria Wien (výhra 7:3).
Záložník a legenda Bohemians JOSEF JINDŘIŠEK (43) s klubem podepsal smlouvu na další sezónu! Nejstarší hráč FORTUNA:LIGA tak může trhat další rekordy!
Útočník LADISLAV MUŽÍK (25) přestupuje do druholigového týmu SFC Opava. S klubem podepsal dvouletou smlouvu.
  

O klubu

Historická časová osa Bohemians


 
1905-1906
 

Vznik A.F.K. Vršovice

16.12.1905 je den přijetí AFK Vršovice do ČSF, které proběhlo na 5. výborové schůzi. Ustavující valná hromada klubu proběhla sice až 18.3.1906, ale klub slaví svůj vznik k roku 1905 a přijetí do ČSF je první oficiální záznam a de facto tím klub započal svoji existenci.

 
1927
 

Australské turné

Kromě sportovních úspěchů přinesl Vršovickým také nový název klubu i emblém. Dárek nadšených hostitelů prezidentu Masarykovi - párek mladých klokanů druhu Wallaby - našel sice útočiště ve zvěřinci v pražské Grébovce, ale do znaku Bohemians se tento typický australský savec dostal již natrvalo.

 
1932
 

Dannerův stadion Bohemians

Slavnostní otevření proběhlo 27. března. Autorem projektu byl známý vršovický architekt Vejvoda. Půdorys stadionu zůstal zachován dodnes, což patří ve světě k raritě. Již tehdy měla hlavní tribuna zelené a bílé barvy a byla chloubou klubových příznivců.

 
1983
 

Bohemians slaví titul mistra ligy!

Nadšení ve Vršovicích se zdálo tak nekonečné, jako byl nekonečný celý ligový ročník pro Bohemians. Nakonec se zablýskalo v Botiči poprvé v historii zlato! Dlouho očekávané se nakonec stalo skutkem: titul fotbalového mistra ČSSR poprvé ozdobilo jméno vršovického celku.

 
2005
 

Znovuzrození Bohemians

Fanoušci Bohemians mezi sebou během jediného týdne vybrali přes milión korun (!) na záchranu svého milovaného klubu. Cíl byl jediný: záchrana a v létě start ve třetí lize. Vedení Družstva fanoušků Bohemians zahájilo jednání s fotbalovým svazem, s TJ Bohemians i se správcem konkurzní podstaty Vladimírem Humlem.

 
2005-2017
 

Ďolíček nedáme!

O fotbalovém svatostánku se dlouho spekulovalo, že původní majitel společnost Bohemians REAL parcelu prodá ke stavbě nového bytového a nákupního komplexu. Jen díky tlaku fanoušků Bohemians na MÚ Praha 10 a posléze na Magistrát hl. města Prahy se tak nestalo. Novým majitelem se v roce 2017 stal právě Magistrát hl. města Prahy, který s klubem v následujícím roce podepsal 10-ti letou nájemní smlouvu!