KRÁTCE:
Útočník ERIK PREKOP obdržel v uplynulé sezóně nejvíce žlutých karet v Bohemians - celkem 10.
Útočník DAVID PUŠKÁČ obdržel v uplynulé sezóně nejvíce červených karet v Bohemians - celkem 2.
Kapitán LUKÁŠ HŮLKA odehrál v uplynulé sezóně FORTUNA:LIGA 2023/2024 nejvíce minut v kádru Bohemians. Celkem 3 060 z 34 utkání.
Nejlepším střelcem Bohemians uplynulé sezóny FORTUNA:LIGA 2023/2024 se stal útočník ERIK PREKOP, který vstřelil celkem 8 gólů.
Realizační tým Bohemians se od nové sezóny rozšíří o nového asistenta STANISLAVA HEJKALA (54), informuje o tom Virtuální Ďolíček.
  

Tak jsme první, no a cóóó! Bohemka je v čele po 21 letech

Bohemka vede ligu! Po prvním kole to možná není tak prestižní, ale fakta jsou fakta. V tabulce po prvních osmi zápasech Fortuna ligy jsou Bohemians nejvýš, společně s olomouckou Sigmou. Naposledy byla Bohemka na vrcholu tabulky před necelými 21 lety.


Byl to Václav Činčala, kdo se před našlapaným Ďolíčkem opřel do míče a na bránu u tramvaje zařídil nejen vítězství 1:0 nad Slavií, ale taky posun do čela prvoligové tabulky. Psalo se 17. září 2001 a slavný tým Vlastimila Petržely byl právě uprostřed velké podzimní jízdy.

„Určitě klukům zavolám, až se vrátí z Mnichova,“ smál se tehdy Radek Šírl. Byl tehdy v Ďolíčku na hostování ze Sparty, která se právě chystala na zápas Ligy mistrů na Bayernu. V lize ale byla druhá o bod za Bohemkou.

V dalším kole Klokani remizovali v Ostravě a z prvního místa spadli. Do konce podzimu už se na něj nedostali, přestože se po velkém vítězství nad Spartou koncem podzimu dostali k prvnímu místu bodově na roveň.

V následujících dvou desetiletích měla Bohemka většinou jiné starosti, než se starat o první místo prvoligové tabulky. Dlouhodobě jí nevycházela ani první kola, která z logiky věci nabízejí šanci se na piedestal dostat aspoň na chvilku. A když už před dvěma lety na úvod sezony smetla Mladou Boleslav 4:0, předčila ji Slavia šestigólovým spektáklem v Českých Budějovicích.

Tentokrát už to ovšem klaplo. Vítězství 3:0 v Jablonci staví Bohemku po prvním kole na první místo tabulky, společně se Sigmou Olomouc, která stejným skóre vyhrála v Ostravě.

Bohemka tak zažívá příjemný start do sezony, v níž si připomíná čtyřicáté výročí od jediného triumfu v ligové historii. Bek Martin Dostál přitom na soustředění v Rakousku při proslovu k týmu prohlásil: „Zm…, chci titul!“

Co na to kouč Jaroslav Veselý?

„Samozřejmě je je to hezká idea. Po pravdě nevím, co na to říct. Já bych to bral s pokorou. Já tady jsem svědkem vyhlášení různých klubů, tady každý chce hrát první šestku. My samozřejmě chceme být co nejvýš, chceme vyhrát každý zápas, ale jsme tým, který se minule zachraňoval v baráži,“ řekl Veselý. „My chceme být úspěšní. Když to bude po podzimu, tak k tomu řeknu své, teď chceme vyhrát další zápas, který nás čeká.“

Pro příznivce Bohemky je každopádně povedený start příležitostí užít si příjemnou chvilku, přímo v Jablonci slavil zaplněný sektor.

„Fanoušci mají na tohle právo, po minulé sezoně si zaslouží kus radosti. Já bych jim chtěl ještě jednou poděkovat, jak nám fandí. Plný kotel, bylo to od nich skvělý. Není to dvanáctý, ale třináctý hráč,“ řekl Veselý.

autor: martin hašek / 1.8.2022