KRÁTCE:
V generálce na ligu porazili Bohemians slovenský tým AS Trenčín 4:0 (2:0). Branky: 16. Ben Sallam (vl.), 44. Hrubý, 86. Zeman, 87. Ristovski.
Přehled výsledků ze soustředění: Paksi FC (výhra 4:1), FK Napredak Kruševac (remíza 1:1), FK Austria Wien (výhra 7:3).
Záložník a legenda Bohemians JOSEF JINDŘIŠEK (43) s klubem podepsal smlouvu na další sezónu! Nejstarší hráč FORTUNA:LIGA tak může trhat další rekordy!
Útočník LADISLAV MUŽÍK (25) přestupuje do druholigového týmu SFC Opava. S klubem podepsal dvouletou smlouvu.
  

Jindřišek je v první desítce v počtu prvoligových startů za Bohemku

Kariéra Josefa Jindřiška v Bohemce dospěla do legendárních rozměrů. Šestatřicetiletý záložník nastoupil v zápase s Libercem ke svému 195. prvoligovému zápasu ve vršovickém klubu a v historickém pořadí zápasů v nejvyšší soutěži už se dostal do první desítky a stále se posunuje vpřed. V současnosti je devátý, když o jeden zářez přeskočil Přemysla Bičovského, kapitána mistrovské sezony 1982/1983.


„Je to příjemný pocit. Být mezi takovými osobnostmi je neskutečné,“ řekl po zápase Jindřišek.

Už v předchozím domácím zápase s Olomoucí se Jindřišek dostal na úroveň Františka Mottla, který v době svého posledního zápasu, k němuž nastoupil 3. září 1967 proti Lokomotivě Košice, tabulkám vládnul.

V Mladé Boleslavi Jindřišek vyrovnal bilanci Přemysla Bičovského a po pátečním mači s Libercem už je o jeden zápas před ním. Na osmého Stanislava Levého ztrácí jen sedm utkání.

Složení první desítky v počtu prvoligových startů se měnilo poprvé za třicet let. Na podzim 1987, kdy Bohemku trénoval Dušan Uhrin starší, se tam místo Miroslava Pohuňka dostali Pavel Chaloupka, Stanislav Levý a Zdeněk Hruška.

phoca thumb l 2plzen03„To mi bylo šest let… Cením si toho moc,“ přiznal Jindřišek. „Už mi zbývá jen pět utkání a dosáhnu dvoustovky. Pak mě láká ještě meta tří set utkání. Ale ne, dělám si srandu. Je to příjemný pocit. Být mezi takovými osobnostmi je neskutečné. Budu zapsaný mezi legendami, asi se o mě bude trochu vědět.“

Josef Jindřišek končí v Bohemians už devátý rok. Přišel v zimě 2009 a výrazně pomohl k postupu z druhé ligy pod trenérem Pavlem Hoftychem. V tu dobu ještě hrával na místě pravého beka a pro svou neprostupnost na kraji obrany si mezi fanoušky vysloužil přezdívku Skála.

Jindřišek je nejvýš v pořadí prvoligových zápasů za Bohemku v české lize a v samostatné soutěži se také drží vysoko v počtu vstřelených gólů. Se třinácti trefami je čtvrtý za Milanem Škodou, Davidem Bartkem a Lukášem Hartigem.

V historických tabulkách prvoligových zápasů je vysoko také David Bartek. Ten zatím odehrál v první lize 199 zápasů, z toho 187 v Bohemce, dvanáct čárek nasbíral na jaře 2009 na hostování v Kladně. Na desáté místo Přemysla Bičovského v klubové statistice mu schází sedm zápasů.

autor: Martin Hašek / 26.11.2017