KRÁTCE:
V generálce na ligu porazili Bohemians slovenský tým AS Trenčín 4:0 (2:0). Branky: 16. Ben Sallam (vl.), 44. Hrubý, 86. Zeman, 87. Ristovski.
Přehled výsledků ze soustředění: Paksi FC (výhra 4:1), FK Napredak Kruševac (remíza 1:1), FK Austria Wien (výhra 7:3).
Záložník a legenda Bohemians JOSEF JINDŘIŠEK (43) s klubem podepsal smlouvu na další sezónu! Nejstarší hráč FORTUNA:LIGA tak může trhat další rekordy!
Útočník LADISLAV MUŽÍK (25) přestupuje do druholigového týmu SFC Opava. S klubem podepsal dvouletou smlouvu.
  

Deset zápasů bez porážky? Rekord leží ještě dál

Zpropadená rána Romana Potočného v posledních sekundách zápasu s Teplicemi sice fanouškům pokazila sobotní večer, nicméně série bez porážky týmu Romana Pivarníka pokračuje. Na hřišti mistrovské Plzně bude Bohemka usilovat o vyrovnání klubového rekordu deseti zápasů bez prohry v české lize. Není ale důvod dívat se nízko, opravdový rekord leží ještě daleko dál, na 14 zářezech. Jak vypadaly nejvytrvalejší zelenobílé série v první lize?


10 zápasů (ročník 2001/2002; 5. - 14. kolo)

Vrcholné číslo éry trenéra Vlastimila Petržely. V památném zápase čtrnáctého kola Bohemka před bouřícím Ďolíčkem otočila zápas se Spartou a bodově ji dohnala v čele tabulky. Marcel Melecký ukončil slavnou skákavou střelou skrz nohy Petra Čecha jeho sérii bez gólu a pak rozhodl Libor Baláž. Série zahrnovala Činčalův vítězný gól se Slavií, hned tři zářezy v poslední minutě proti Drnovicím, Starému Městu a Hradci Králové a také dva krásná venkovní vítězství v Brně (3:0) a v Blšanech (2:0). Série skončila až v poslední minutě podzimu v Liberci kvůli penaltě Jiřího Štajnera.

11 zápasů (ročník 1983/1984; 15. - 25. kolo)

Rozpačitá remíza v posledním podzimním kole s Nitrou nechala Bohemku bez reálných šancí na obhajobu titulu, nicméně začala povedenou sérii, která se protáhla přes dvě třetiny jara. Po zimní přestávce Bohemka vyhrála pětkrát za sebou, dohromady v jedenácti zápasech bez prohry triumfovala osmkrát. Vyhrála i na Dukle (4:1) a na Slavii (2:1). Po výhře 3:1 nad Prešovem v 25. kole se Bohemka dostala do hry o titul, ale v následujícím kole o naději přišla po porážce na Interu.

11 zápasů (ročník 1985/1986 – 1986/1987; 28. - 8. kolo)

Tři vítězné zápasy na jaře 1986 přinesly Bohemce těsné páté místo a šanci na Pohár UEFA, která však splaskla poté, co Sparta prohrála ve finále Československého poháru na penalty s Trnavou. Na podzim ale v úspěších pokračovala. V prvním kole vyhrála v Nitře a sérii držela až do říjnové porážky 1:3 v Prešově. Drahokamem na tomhle korálku je vítězství 7:0 nad Rudou hvězdou Cheb, k němuž přispěl hattrickem Tibor Mičinec.

12 zápasů (ročník 1979/1980; 3. - 14. kolo)

Ve čtrnáctém kole Klokani porazili 3:1 Baník góly Dobiaše, Němce a Kloučka a vedli ligu o masivních šest bodů. Začalo to ve třetím kole výhrou 2:0 nad Brnem, o zápas později vyrovnával na Spartě na 2:2 Roubíček střelou z dálky, která překvapila gólmana Koubka. Bohemka vyhrála v Košicích i na Slavii, doma zdolala Duklu i Slovan, Trenčín vyprovodila 5:1. Až v posledním podzimním kole prohrála v Banské Bystrici. Jaro jí pak pokazila neuvěřitelná série zranění.

13 zápasů (ročník 1981/1982 - 1982/1983; 26. - 8. kolo)

Skvělý rok 1982. Jaro skončila Bohemka dvěma remízami a třemi výhrami a podzim zahájila suverénní tažení. Než přišla v devátém kole porážka v Trnavě, zelenobílí vyhráli na Spartě, v Ďolíčku otočili derby se Slavií. S Lokomotivou, Sigmou Olomouc a ostravským Baníkem zavedli pravidelnou čtyřgólovou normu. Od pátého kola Bohemka vedla ligu a už z prvního místa nespadla.

14 zápasů (ročník 1984/1985; 9. - 22. kolo)

Dvě prohry s Lokomotivou Košice orámovala čtrnáctizápasová jízda, během níž si Bohemka vyčistila cestu za druhým titulem, po 22. kole vedla o čtyři body před Ostravou. V Ďolíčku Bohemka ze sedmi zápasů dvakrát vyhrála, vyřídila i Slavii a Baník, uhrála důležitý bod se Spartou. Venku vyhrála v Trnavě, Chebu, Banské Bystrici i na Slovanu. Pak ale národní mužstvo s šesti hráči Bohemky v základní sestavě ostudně prohrálo na Strahově 1:5 s NSR a v následujícím ligovém kole přišla šokující domácí prohra 0:2 s Lokomotivou. Sezona se od té chvíle začala sypat a titul uniknul.

autor: Martin Hašek / 7.3.2016