KRÁTCE:
Obránce JIŘÍ BEDERKA (25) prodloužil smlouvu s Bohemians na další dva roky, informuje o tom klubový web.
Přípravné utkání: FK Pardubice - Bohemians Praha 1905 0:0, hráno v Lázních Bohdaneč.
Přípravná utkání: Bohemians - Jablonec 0:0 a Bohemíans - V. Žižkov 2:0 (0:0). Branky klokanů vstřelili Hronek a Nečas.
  

Ovace ve stoje vyprovázely hráče Bohemky po posledním zápase kouzelného jara, v němž se zelenobílý klub po nejistotě koronavirové pauzy odrazil skoro do nebe. „Cítím nástup nové éry,“ hlásil klubový prezident Antonín Panenka. A může to tak být, i když pohárová Evropa na návrat týmu z Ďolíčku stále čeká. Symbolicky s koncem povedené sezony definitivně skončil i konkurz, z kterého se Bohemka hrabala za mnohých finančních i lidských obětí dlouhých patnáct let. Pojďme si připomenout příběh, v němž Bohemians přežili vlastní smrt a zrodili se znovu, jako Fénix.

2005/2006: Návrat na hřiště

Končilo dlouhé jaro, v němž Bohemka bojovala o život a fanoušci se mohli kochat „jen“ zápasy zelenobílé mládeže. Nakonec ale, i když s okovy na nohách, klub díky nadšení a víře svých příznivců přežil. Poprvé ve stoleté historii ho čekal nástup až do třetí nejvyšší soutěže. Už jen to bylo ale velké vítězství.

2004/2005: Sesun ke konkurzu

LETNÍ NADĚJE

Bylo to velice horké léto. Během června 2004 Bohemka marně usilovala o právo naskočit do první ligy ze třetího místa minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže. Z korupce usvědčený 1.FC Synot (nástupce 1. FC Slovácko) disciplinární komise svazu však nepotrestala vyloučením ze soutěže, ale jen odečtem dvanácti bodů a pokutou půl milionu korun.

2004/2005: Polosmrt a nový život

Na začátku roku 2005 byla situace Bohemians zcela zoufalá. Hráči se rozešli na Vánoce bez zbytku výplat za listopad. Majitel Jiří Křížek sliboval vstup nového majitele, jímž měla být firma UB Corporation ukrajinského podnikatele Alexe Borovikova. K prodeji však nedošlo. Legendární klub dál padal do nicoty.