TJ SKLO UNION TEPLICE - TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:0 (0:0)

Neděle 24.3.1968 • Stadion U Drožďárny - Teplice • 1. liga (1967/1968) • 15. kolo

in   B Růžek Jaroslav   4

• Za ideálního jarního počasí vidělo 9 000 diváků v Teplicích utkání jen slabého průměru. Zaslouženě oba body získali domácí, kteří si ve II. poločasu vynutili značnou převahu a byli důraznější. Hosté z Prahy byli lepším mužstvem plných 35 minut prvního poločasu, a jen dík málo vtipné hře svých útočníků zůstalo konto Teplic čisté. Tepličtí podali v této části hry matný výkon. Záloha téměř neexistovala, útok hrál rozháraně a neudržel míč.

Skóre zápasu otevřel ve 47. minutě Kantor. Převzal míč od obránců, probil se s ním po levé straně až do trestného území a přízemní ranou získal Teplicím vedení. V 65. minutě víděli diváci kuriózní branku. Záložník Vítů poslal z poloviny hřiště vysoký míč před branku hostí. Brankář Ředina vyběhl míči naproti. Špatně si však odhadl místo, kam dopadně, a když chtěl udělat několik kroků zpět, zakopl, a míč nad ním přelétl do sítě. V dalších minutách hry měli domácí několik pěkných gólových šancí, ale neuměli je využít. Největší "spálil" v 79. minutě Stratil, který ze 4 metrů minul branku.

Ve 22. minutě nahradil Bičovský v mužstvu Teplic zraněného Gomolu, v 62. minutě u Bohemians vystřídal Kratochvíl Ivančíka a v 67. minutě Růžek Ředinu. U hostí zahráli dobře Horák, Růžička a Novák v obraně, uspokojila i záložní dvojice Valent a Packert, ale útok jako celek zklamal. Brankář Ředina až do druhého gólu chytal spolehlivě. V mužstvu Teplic vynikli Novák s Mylivcem v obraně, záloha i útok se rozehrály až ve II. poločase. Rozhodčí Kocman, poločas 0:0.