BOHEMIANS ČKD PRAHA

3:1

(0:0)

STANDARD LIÈGE

Sobota 6.7.1974, 19:30 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Interpohár (1974) • 3. kolo

Branky: 46. Mastník, 58. Jarkovský, 67. Ivančík - 86. Mušovič
 Rozhodčí: Kopcio - Živný, Pařízek

REPORTÁŽ

Nebýt vynikajícího výkonu brankáře Piota v brance hostí, mohl si tým Lutychu odvézt z Prahy daleko větší porážku z třetího kola Interpoháru. Sobotní zápas měl dva rozdílné poločasy. I když v obou byli domácí lepším mužstvem, na skóre se to v prvých 45 minutách nijak neprojevilo. Jen rychlý Ivančík platil na soupeře, ale vyhýbal se osobním soubojům, a tak z jeho akcí toho moc nebylo. Prvý poločas nenasvědčoval tomu, že by domácí mohli výrazně zvítězit. Ale hned po zahájení druhého poločasu přišel doping pro Bohemians v podobě branky, kdy Ivančík přihrál Jílkovi, jeho centr na Mastníkovu hlavu, a ten poprvé skóroval. Ve 13. minnutě to již bylo 2:0 zásluhou Jarkovského, který s míčem prošel až do branky, a ve 22. minutě Ivančík po pěkné akci Jarkovského zvýšil na 3:0. Čestný úspěch hostí zaznamenal 7 minut po svém příchodu na hřiště nový muž Mušovič, který střídal v 34. minutě Roru.