BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:3

(1:1)

VSS KOŠICE

Neděle 5.4.1970, 15:30 hodin • Stadion Eden - Praha, Vršovice •  1. liga (1969/1970) • 23. kolo

Branky: 45. Jarkovský, 71. Panenka (z pen.) - 8. Pollák, 52. Strausz, 87. Hoholko
 Rozhodčí: Klačanský - Jelínek, Krulich
 Diváci: 3 990

REPORTÁŽ

Po velkém náporu a dobré hře Bohemians v první půlhodině v Edenu byl ironií stav 0:1 ve prospěch Košic na ukazateli skóre. Při první akci košický tým v 8. minutě fauloval Bouda Hoholka. Z přímého volného kopu ze strany pokutového území poslal Pollák obloučkem míč na branku. Kozinka míč podběhl a ten skončil v síti. Vršovičtí měli desateronásobné množství šancí. V 20. minutě po střele Jarkovského hlavou vykopl míč z brankové čáry Pivarník. "Klokani" vyrovnali teprve minutu před přestávkou ve chvílích, kdy se jim hra přestala dařit. Boudova střela se odrazila od tyče a Jarkovský hlavou poslal míč do sítě.

Také 8. minuta druhého poločasu byla pro "zelenobílé" osudná. Hoholko unikl po levé straně, k němu se stáhla celá obrana Bohemians i z brankářem Kozinkou a Strauszovi stačilo jen nastavit hlavu, aby se míč dostal do sítě. V 72. minutě unikl Desiatnikovi Jarkovský, byl Desiatnikem v pokutovém území sražen a pokutový kop Panenka proměnil ve vyrovnávací gól.

Ve zbývajících minutách, které asi 3 800 diváků nazvalo "existenční čtvrthodinou", vyvinulo mužstvo Bohemians hodně úsilí, ale nestačilo na sebe strhnout vítězství. Nakonec inkasovali Vršovičtí branku opět po chybě celé obrany. Zleva unikl Dojčák, přihrál zpět vhodně postavenému Hoholkovi a ten z bezprostřední blízkosti skóroval. Fotbalisté Bohemians nastoupili již s Dybou, ale zlepšení hry středové dvojice to nepřineslo.