SK RAPID WIEN - BOHEMIANS PRAHA 1905

2:3 (0:1)

Sobota 29.06.2019, 16:30 hodin • Schuberth Stadion - Melk, Rakousko • Mezinárodní utkání (2019) • 5. zápas

Dále střídali:

Greiml, Auer, Wunsch, Thurnwald, Arase, Schobesberger (všichni 29) - Levin, Rada, Vondra (všichni 45), Bederka, Marhún, Keita (všichni 29)

• Proti Rapidu Vídeň nastoupila Bohemka v obranné trojici s testovaným obráncem Köstlem. Do záložní řady se vrátil Vacek. Útočné trio tvořil Vodháněl, Koubek a další posila Hronek. První velkou šanci měli Klokani. Po deseti minutách se k nadýchanému centru Bartka neprotlačil Koubek, ale Vodháněl už ano, jenže ve skluzu branku z malého vápna přestřelil.

Po rohovém kopu se prodral do příležitosti Köstl, ale defenziva Rapidu střelu zablokovala. Standardní situaci pak nebojácně vybojoval Bartek. První centr Vodháněla byl odvrácen. U toho druhého nechybělo mnoho Köstlovi, aby míč na zadní tyči dorazil do sítě. Ani z této šance tak Bohemians neudeřili. Na střelu si pak naváděl míč Vodháněl, ovšem ránu pravačkou brankář Schrebinger skryl v náruči.

Minutu před poločasem Vacek krásným centrem našel Hronka, který míč tečoval hlavou do sítě, čímž zařídil poločasové vedení Bohemky. Uběhlo pár minut druhé půle a Klokani se radovali podruhé. Vodhánělův centr hlavou umístil mezi brankářem a tyčí do sítě Hronek a navýšil vedení.

Rapid se snažil o změnu stavu. A dostal okamžitě možnost, když byl nařízen pokutový kop proti Klokanům. K exekuci se postavil Schwab a snížil.

Po hodině hry mohl dvoubrankový náskok vrátit na stranu Klokanů střídající Keita, když se řítil na branku ze strany. Jeho prudkou ránu ovšem brankář bravurním zákrokem nadvakrát zkrotil.

Přes pravou stranu se deset minut před koncem prohnal Marhún, předložil míč Nečasovi, který neměl problém ho doklepnout do sítě a přidat třetí branku. Závěr zápasu zdramatizoval druhou brankou Rapidu dvě minuty před koncem Knasmüllner. Poslední minuty už Bohemians uhájili své těsné vedení a Rapid Vídeň porazili.

autor: Jan Strýhal - bohemians.cz

• Torparade (Rapid Wien - Bohemians Prag)

Záznam z utkání (Rapid Wien - Bohemians Prag)

• PO UTKÁNÍ | Hronek a Köstl po výhře nad Rapidem 3:2